Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

zjednoczone stany zmyślone


24 marca | 19:00 | bilety: 20/15 zł  

opieka artystyczna: Anna Piotrowska,
kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov,
światła: Paweł Murlik,
realizacja: Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło.

P R O G R A M:

1. gemini / recall
koncepcja i choreografia: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov

2. under the dead tree
chor. Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Alexey Torgunakov, Kamil Bończyk

3. body mantra
koncepcja i wykonanie: Alexey Torgunakov

4. bless the king_nieliryczna pieśń

koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska i Kamil Bończyk

Pretekstem do realizacji wieczoru pod wspólnym tytułem „zjednoczone stany zmyślone” jest nieustanna chęć konfrontacji indywidualnego myślenia, a także odrębnego sposobu postrzegania sztuki, jak również próba wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji artystów, którzy na co dzień tworzą zespół artystyczny Teatru Rozbark. Wieczór jest swoistą składanką, kalejdoskopem relacji w stanach pomiędzy rzeczywistością a odrealnieniem. Cechą charakterystyczną dla wieczoru „zjednoczonych stanów zmyślonych” jest jego zmienność.

Tym razem, w trzeciej odsłonie „zjednoczonych stanów zmyślonych” zaprezentowane zostaną trzy nowe spektakle: „body mantra” w choreografii i wykonaniu Alexeya Torgunakova, „Gemini / recall” w chor. Anny Piotrowskiej i kreacji: Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova i wreszczie „under the dead tree”, który jeszcze nie był grany na scenie Teatru Rozbark. Wieczór zakończy przedstawienie „bless the king_nieliryczna pieśń” w kreacji i wykonaniu Anny Piotrowskiej i Kamila Bończyka.


Zespół Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK ma swoim koncie już kilka produkcji w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej: „democratic body” (2015), „Zagubieni w skórze” (2015), „umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam” (2015), „Podziemne słońca” (2016), „Fast Food Foot” (2017 ) i spektakle z gościnnymi choreografiami m.in.: Mommy Issues” (chor. Cecilia Moisio, 2016). Z częścią składu zespołu w reżyserii Anny Piotrowskiej zrealizowane zostały wcześniej również inne produkcje, m.in. spektakl dyplomowy dla studentów PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: „TRANSDYPTYK” (2013), czy „I don’t wanna be a horse” w ramach międzynarodowego projektu „Recording Fields” (Düsseldorfie, tanzhaus nrw 2014) - spójne z wieloma aktualnie podejmowanymi kierunkami poszukiwań artystycznych. Ponadto zespół realizuje również inne projekty, skierowane zarówno do dziecięcego widza („czytANKI perFORMAtywne”, 2016) lub spektakle przy udziale zaproszonych do współpracy twórców, np. nagrodzony Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodą Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu spektakl „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” (czerwiec 2015) w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego. Zespół jest również zaangażowany w tworzenie programu edukacyjnego pod nazwą „Ciało jako medium”, realizując warsztaty taneczne, wykłady poświęcone sztuce tańca i spotkania z artystami. Spektakle i programy edukacyjno-artystyczne powstają również we współpracy z Fundacją Rozwoju Tańca w ramach wieloletniego projektu „sezon artystyczny eferte_Rozbark”.

Każde ciało jest inne, indywidualnie, niepowtarzalne, to co nas łączy to pasja i wiara w kreatywność i proces tworzenia. Sztuka jest podróżą w głąb siebie, szukamy wspólnej energetycznej przestrzeni twórczej. Poszukujemy tożsamości energetycznej, społecznej i artystycznej poprzez miejsce, w którym funkcjonujemy, czyli w przestrzeni dawnej Kopalni Rozbark. Interesuje nas definiowanie i redefiniowanie pojęcia "ciała industrialnego" uwikłanego w historię i znaczenia. Nie bez powodu Śląsk kojarzony jest często ze specyficzną aurą sentymentalizmu, przełamaną miejscami bezkompromisowym realizmem. Ta sama atmosfera zdaje się towarzyszyć klimatowi pracy z ciałem w bytomskim teatrze. (Anna Duda).

Teatr ROZBARK – działa od 2014 r. i w tym czasie przygotował 18 premier i zaznaczył swoją obecność na ogólnopolskiej mapie tanecznej. W postindustrialnej przestrzeni byłej Cechowni KWK Rozbark produkowane są w nim spektakle z pogranicza teatru tańca. Jesteśmy partnerami w międzynarodowych projektach artystycznych, a także rozwijamy działania edukacyjne i społeczne dla różnych grup odbiorców.  Wspieramy niezależnych artystów udostępniając im przestrzeń w ramach rezydencji. Teatr Rozbark wygrał konkurs na współorganizację Polskiej Platformy Tańca 2017.

ANNA PIOTROWSKA – Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 r.). Stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, kierunek,(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo, Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2017). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Anna Piotrowska otrzymała Złotą Maskę województwa śląskiego za reżyserie i choreografie spektakli Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.