Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Zimowa przygoda - Teatr Rabcio z Rabki

6 grudnia (niedziela), godz. 1100 - Teatr Rabcio z Rabki
bilety w cenie: 10 zł dla grup zorganizowanych (powyżej 20 osób), 12 zł bilet ulgowy, 15 zł bilet normalny


aktorzy:
Urszula Tylek-Stefania, Bałwanek,
Agnieszka Kwiatkowska-Babcia, Bałwanek, przekupka, Lekarz,
Piotr Serafin-Dziadek, Paweł, Kominiarczyk,
Ewelina Klocek-Zosia, Bałwanek,
Łukasz Łęcki-Jurek, Bałwanek,

reżyseria:
Dariusz Wiktorowicz,

scenografia:
Barbara Wójcik-Wiktorowicz,

dekoracje i lalki:
Janina Handzel-Karpus,
Eliza Wtorkiewicz-Kaleta,
Piotr Piotrowski,

muzyka:
Michał Makulski,

dźwięk:
Gabriel Gacek,

światło:
Bogusław Handzel.

czas: 
60 min.

Gdy za oknem pada śnieg, a Babcia zrobiła już ciepłe rękawiczki i szaliki dla całej rodziny, największym marzeniem dzieci jest zabawa na śniegu. A najlepszą zabawą jest ulepienie bałwanka: z czarnymi oczkami, guzikami i marchwiowym nosem. Ale nasi bohaterowie dali coś jeszcze - dali Bałwankowi SERCE. Lecz bywa, że niektóre zabawy źle się kończą, szczególnie gdy podczas ślizgania wpada się pod motor – i to motor Dziadka. Na szczęście – gdy jest się Bałwankiem – można się poskładać, a brakującego nosa poszukać u Przekupki... byleby nie był to burak, pietruszka lub cebula. Jednak po każdym wypadku wizyta u lekarza jest konieczna. A lekarz zmierzy temperaturę, prześwietli i... zbada wzrok. A na koniec zaleci... naukę w szkole muzycznej. Tylko jak tu zagrać na tak dziwnym instrumencie? Z której strony dmuchać? Ale najważniejsze dopiero ma się wydarzyć. Nasz Bałwanek oddaje swoje serce Pawłowi, podwórkowemu łobuziakowi... lecz tutaj nie zdradzimy, co z tego wyniknie. Zima jest piękna. A kto nie wierzy, nich przyjdzie i zobaczy. Gorąco zapraszamy.

Państwowy Teatr Lalek „RABCIO” - polski teatr lalek w Rabce-Zdroju, założony w 1949 roku. „Rabcio” powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Inicjatorką sceny była Stanisława Rączko, pracująca jako pedagog w Referacie Pedagogicznym 
w Zespole Sanatoriów Przeciwgruźliczych w Rabce, kierowanych wówczas przez doktora Stanisława Tarnawskiego. Pierwszymi współpracownikami Stanisławy Rączko byli: plastyk Olgierd Sawicki, który zaprojektował przenośną scenę oraz Władysław Biedroń i Stanisław Ciężadlik, pierwsi konstruktorzy lalek, projektanci dekoracji, wykonawcy strojów i rekwizytów. Inauguracja Teatru odbyła się 12 listopada 1949 roku w Sanatorium Dziecięcym w Rabce. Wystawiono adaptację baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w reżyserii Stanisławy Rączko, 
z dekoracjami Olgierda Sawickiego i muzyką Zofii Konopczyny. Przy okazji pierwszego przedstawienia wybrano wspólnie z publicznością nazwę dla teatru „Rabcio-Zdrowotek”.