Wierna wataha reż. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak

22 listopada (czwartek), godz. 19:00 „Wierna wataha”,  reż. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak | Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, spektakl wystawiany w ramach XII Bytomskiej Jesieni Literackiej

Bilety: 35 zł normalny, 25 zł uczniowie, studenci (tylko w kasie Bytomskiego Centrum Kultury).
Bilety do nabycia w kasie i na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu w Teatrze ROZBARK.

Dostępne tylko 100 biletów - miejsca nienumerowane.

Spektakl posiada bytomskie akcenty: współautorka scenariusza, aktorka - Katarzyna Dworak oraz  odtwarzająca jedną z głównych ról żeńskich Adrianna Jendroszek pochodzą z Bytomia.

Kolejne - czwarte na legnickiej scenie - autorskie dzieło duetu Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak. Po obsypywanych nagrodami opowieściach dziejących się na wsi, tym razem przenosimy się do małego miasteczka. Jego bogobojni mieszkańcy żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest - składana co pokolenie - niezwykła ofiara... Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej...

Dramatopisarsko-reżysersko-aktorski tandem zaprosił do współpracy zarówno artystów znanych legnickiej publiczności, jak i debiutujących na legnickiej scenie. Muzykę stworzył Jacek Hałas we współpracy z Albertem Pyśkiem, scenografia jest dziełem Piotra Tetlaka, kostiumy - Natalii Rejszel, a choreografia - Jakuba Lewandowskiego. Ilustratorka Justyna Sokołowska, przygotowała wizualizacje, a legnicki zespół aktorów zasila absolwentka IV LO w Bytomiu - Adrianna Jendroszek.
Premiera: 28 stycznia 2018 r.


Kalendarium: