Wieczór tancerzy Teatru ROZBARK

1 lipca (środa), godz. 19.00 | wieczór przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia

Bilety: 15 zł ulgowy; 20 zł normalny. Karnety: 80 zł ulgowy; 100 zł normalny. Uczestnikom warsztatów przysługują bilety ulgowe. Wszystkie miejsca nienumerowane.

amalgama
chor. Jin Hwan Seok
Tańczą: Stefano Silvino, Jin Hwan Seok
Czas trwania: ok. 10 minut.
Spektakl inspirowany bliźniętami syjamskimi, które stają twarzą w twarz z wieloma trudnościami. Choreograf chce je zrozumieć, jest również zafascynowany złożonymi osobowościami bliźniąt syjamskich. Chce pokazać publiczności dwoje ludzi stających się jednym, a z dwoistą osobowością. Każda z nich podąża inną ścieżką, ale kierunek, w którym podążają jest ten sam.

OBJECT
chor. Uri Ivgi & Johan Greben
Tańczy: Alena Lezhava
Czas trwania: ok. 20 minut. 

Samotna, owinięta w plastik, tancerka godzi się z chciwym spojrzeniem swoich widzów. „OBJECT” to śmiały, niejednoznaczny spektakl, który bada naturę samotności, pożądania i uprzedmiotowienia.

H.P.K.D. 
chor. Sonia Zini & Elisa Teodori
Tańczą: Sonia Zini, Elisa Teodori
Czas trwania: 15 minut.
Jest piękny dźwięk w ciszy i ogłuszający hałas w geście. Niewypowiedziane słowa, nieusłyszane słowa… to wszechświat, w którym słowa są milczące, ponieważ język dłoni jest głosem; to wszechświat, gdzie słuch jest głuchy, ponieważ dźwięk gestu jest najgłośniejszy. Spektakl o tym, że czasami najwięcej mówi się bez wypowiadania słów, o niezwykłej sile języka ciała i ruchu.

I’mperfect
chor. Małgorzata Mielech & Oliver Mahar
Tańczą: Małgorzata Mielech, Oliver Mahar


Anonymous
Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech
Live music: Anna Suda

Live video mapping: Olga Warabida

Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno. Spektakl, który podobnie jak sztuka ulicy jest niemożliwy do zdefiniowania.


„Anonymous czy anonim, z definicji, to ktoś bez imienia, kto nie jest podpisany, ten, którego imię nie jest znane, ktoś kto chce pozostać nieznany. W tym solowym spektaklu, przedstawiony on został poprzez ciało tancerki, znakomitej z technicznego punktu widzenia, olśniewającej każdego odbiorcę swoimi wirtuozerskimi wykonanymi z perfekcją ruchami. Poruszając się w prawie zwierzęcy sposób, nakreśla drogi, ukazujące oczom widza akt tworzenia w cieniu, w tym przypadku, w grze świateł i video, między którymi się przemieszcza”. Recenzja spektaklu autortwa Sofi Soromenho podczas In Shadow Festival w Lisbonie.