We_selle

27 października (sobota), godz. 19:00 We_selle | choreografia Wojciech Mochniej

Bilety: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Wszystkie miejsca nienumerowane.
Skorzystaj z projektu Rodzice w Teatrze ROZBARK (po szczegóły kliknij tutaj).

Choreografia: Wojciech Mochniej
Light concept: Steve Isom, Wojciech Mochniej
Dramaturg: Marcin Miętus
Muzyka: Wojtek Frycz
Współproducent: Aleksandra Machnik
Występują: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Kubalska, Monika Witkowska, Daniela Komędera, Wojciech Mochniej, Wojciech Kaproń, Tomasz Ciesielski, Paweł Urbanowicz, Dominika Wiak.             

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performensu, improwizacji z projekcjami video i tworzonymi na żywo sound scape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania w duchu rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie wobec innych.

W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, „Ślubu” Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której, jak w soczewce, skupiają się wady człowieka i na jaw wychodzą demony, które w nim drzemią.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

Warsztat wprowadzający do przedstawienia WE_SELLE | 27 października, godz. 17.30-18.30 sala konferencyjna
Inspiracje płyną z różnych stron. Podczas warsztatu spróbujemy przyjrzeć się temu, w jaki sposób można wydobyć z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego pojedyncze motywy i przełożyć je na język tańca i ruchu. Zbadamy granicę między literaturą a teatrem. Spróbujemy znaleźć wspólne miejsca między „Weselem” Wyspiańskiego a weselami, w jakich braliśmy udział. Warsztat może stanowić rozszerzenie omówienia lektury szkolnej lub uzupełnić je o aspekt interpretacji scenicznej i współczesnej pracy teatralnej z dawnymi tekstami.
Warsztaty adresowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem tel.: 32 428 13 02 lub drogą elektroniczną e-mail: pr@teatrrozbark.pl