Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Warsztat inspirowany praktyką Fighting Monkey / floorwork z Wojciechem Furmanem

Czym jest FM (dla mnie):

FM to przede wszystkim praktyka. Praktyka, w której materializuje się wiedza, gdzie rozumienie wyrasta z robienia. Miejsce gdzie zbiegają się wątki teoretyczne z innych praktyk i przybierają formę praktyczną, cielesną, skonkretyzowaną.
Wiedza nie jest warunkiem wstępnym do rozumienia/przeżywania.
Wiedza zdobyta/odkryta jest czym innym niż wiedza otrzymana.
Biomechanika pisana i rozumiana ruchem; kapsuła do biomechanicznie zestrojonego i skomunikowanego ciała.
Praktyka, która jest „samoregulująca„ - służy jako płaszczyzna obserwacji i ewaluacji samego siebie; self-feedback.
Testy na żywym materiale.
Integracja strukturalna.
FM nie jest wytyczonym szlakiem, nie jest autostradą; jest praktyką bez skryptu, ale nie bez wskazówek. Jest glebą do przekopania.
Praktyką, której nie rozumiem (czasem). Praktyką, która się odwdzięcza (często).
FM to moja kilkuletnia już miłość.

Czym jest FM (nie tylko dla mnie) można przeczytać tu: www.fightingmonkey.net


Dla kogo jest ten warsztat?
Dla tancerzy (współczesnych, streetowych i każdych innych) i dla tych z Was, którzy interesują się ruchem w którejś z jego form, czyli dla praktyków sztuk walki, trenerów, osób zajmujących się fitnessem, wf-istów, zawodników sportowych, fizjoterapeutów i...

Warsztat będzie bazował na narzędziach praktyki FM takich jak practice ball, wooden sticks, praca ciało-ciało, koordynacje i materiał inspirowany „zero forms".

➖ Parafrazując Frucka będziemy szukać struktury ciała, która jest wzajemnie połączona w inteligenty i adaptacyjny sposób, dzięki budowaniu otwartych połączeń, które umożliwiają transport informacji i rozkład napięć na całą strukturę ciała oraz adekwatnie do aktualnych potrzeb.
➖ Zajmiemy się miedzy innymi materiałem skupionym wokół „Athletic leg basic" i pracą w niskich poziomach/ floorworkiem.
Athletic leg basic umożliwia pracę nad komunikacją od stóp w górę poprzez nogi, aż do otwartej talii (cooking pot).
Skorzystamy z FM jako punktu wyjścia do floorworku zarówno z perspektywy biomechanicznego zestrojenia, prehabilitacji i koordynacyjnej wirtuozerii, jak i od strony kreatywności i szukania rozwiązań/jakości w pracy z podłogą.

Plan:
11:00 - 11:30 - rejestracja uczestników
11.30 - 14.30 praktyka
14.30 - 15.30 przerwa
15.30 - 17.00 praktyka

Inwestycja:
early bird (do 9 lutego) - 100 zł
od 9 do 14 lutego - 120 zł
Dla uczestników środowych zajęć z tańca współczesnego przygotowaliśmy dodatkową zniżkę - piszcie na j.brodniak@teatrrozbark.pl

▪️ Zabierz ze sobą długie spodnie i wygodną bluzę z długim rękawem; jeśli chcesz notatnik i coś do pisania.
▪️ Zapisy do 14 lutego.
▪️ Bilety do nabycia od 4 lutego na stronie www.teatrrozbark.pl


Liczba miejsc ograniczona - maksymalnie 20 osób.