Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Volta / Open Field

30 czerwca (wtorek), godz. 19.00

Bilety: 15 zł ulgowy; 20 zł normalny. Karnety: 80 zł ulgowy; 100 zł normalny. Uczestnikom warsztatów przysługują bilety ulgowe. Wszystkie miejsca nienumerowane.

Volta

Choreografia: Andrzej Adamczak
Muzyka: Iwo Borkowicz
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
Projekt plakatu: Mikołaj Kleczewski, Wojciech Kasiński
Obsada:
Urszula Bernat - Jałocha, Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Paulina Wycichowska
Premiera: 7 i 8 GRUDNIA 2013, MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Jednym z założeń spektaklu „Volta” jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka. „Volta” poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie. 

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu "Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych".

Recenzje:
„Volta”, nowy spektakl Andrzeja Adamczaka, jest swego rodzaju refleksją na temat życia jednostki w małej grupie społecznej. W pierwszej scenie grupa przypomina zunifikowaną ekipę ratunkową: równe kostiumy, takie same okulary, perfekcyjny ruch wypunktowany ze szwajcarską precyzją... Różnią się tylko wzrostem. W grupę tańczących wchodzi postać jakby z innego świata, współczesna femme fatale. Ale grupa pozostaje początkowo obojętna.
Adamczak nie opowiada żadnej konkretnej historii. Lepi narrację ze strzępów sytuacji podpatrzonych w codziennym życiu. Bohaterowie łączą się w pary, w małe grupki. Jedni są otwarci, inni nie są skorzy do zawierania nowych znajomości, są wręcz zamknięci a nawet odpychający.
W miarę upływu czasu zamknięte środowisko zaczyna powoli pękać. Bohaterowie indywidualizują się w relacjach z drugim człowiekiem (bez względu na płeć), w sposobie ubierania się oraz przede wszystkim w ruchu i w geście.
Andrzej Adamczak zaproponował bardzo wyrazisty język ruchu: mocny, chwilami wręcz siłowy. Ale nie brakuje też scen lirycznych, wtedy ruch nabiera cech miękkości, staje się bardziej subtelny i wyrafinowany. Widać, że choreograf wsłuchał się w muzykę Iwo Borkowicza.
Adamczak niesłychanie zagęścił choreografię. Każda sytuacja dramaturgiczna ma swoją ruchową dominantę, ale ma też motyw przewodni, kiedy tancerze tańczą na półstopy, wtedy ruch przypomina trochę taniec na pointach (najwyraźniej można ten motyw prześledzić na przykładzie Pauliny Wycichowskiej). Adamczak mając na scenie ośmioro tancerzy, konstruuje choreografię na trzech poziomach. Nadaje choreografii wymiar architektoniczny, co współczesnym choreografom sprawia dużą trudność.
Z wielkim uznaniem, a momentami wręcz zachwytem, patrzyłem na zespół Polskiego Teatru Tańca, który niezwykle precyzyjnie a zarazem emocjonalnie realizował skomplikowane, by nie powiedzieć karkołomne, układy ruchowe.
„Volta” Adamczaka to ważny głos o dyskusji o kondycji współczesnego człowieka. Choreograf nie konstruuje diagnoz, nie ocenia, stawia natomiast pytania, a kiedy wydaje się, że już jesteśmy gotowi do odpowiedzi, do wyrażenia własnego zdania, myli trop. Jego bohaterowie są zmienni, lubią życiowe volty...
Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski, 09.12.2013.

Open Field

Choreografia: Nadar Rosano,
Muzyka: Arvo Pärt, Mogwai, The xx, M83,
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz,
Obsada:
Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Fabian Fejdasz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Marcin Motyl, Katarzyna Rzetelska
Realizacja światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński,
Realizacja dźwięku: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński,
Inspicjent: Mariola Hendrykowska,
Kierownik zespołu artystycznego: Anna Gruszka,
Kierownik techniczny: Grzegorz Okupniak,
Organizacja produkcji: Katarzyna Anioła.

Premiera: 19 i 20 września 2014, MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.