Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

toniejestpostawartystyczna

31 stycznia (niedziela)| 19 00
1 lutego (poniedziałek)| 11 00 

Wszystkie miejsca nienumerowane.

monodram w wykonaniu Łukasza Pawłowskiego

reżyseria:
Anna Piotrowska

scenariusz:
Anna Piotrowska & Łukasz Pawłowski na podstawie tekstów Łukasza Pawłowskiego

muzyka:
Michał Mackiewicz

kostiumy, scenografia, światło:
Anna Piotrowska

obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz

współpraca: Bożena Suwaj, Paweł Murlik, Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Teatr ROZBARK

Bilety: poranek w teatrze: 12 zł bilet ulgowy, 18 zł bilet normalny; spektakle wieczorne: 20 zł bilet ulgowy, 30 zł bilet normalny.


100 LAT ! TADEUSZ KANTOR
Punktem wyjścia do spektaklu „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” było przyjrzenie się twórczości Tadeusza Kantora, w kontekście obecności aktora w przestrzeni scenicznej. Tadeusz Kantor traktował ją jako tzw. „pokój wyobraźni”, w którym wszystko może się wydarzyć, każde spotkanie jest możliwe, a jedynym ograniczeniem jest tylko fantazja twórców. W swojej twórczości często sięgał do osobistych przeżyć, wspomnień z dzieciństwa i sytuacji, których sam był świadkiem. W naszym spektaklu próbujemy nawiązać do tych idei, ukazując sytuacje 
z naszych doświadczeń, a także mechanizmy współpracy aktora z reżyserem oraz konflikty i inne okoliczności związane z procesem tworzenia spektaklu.

Czy życie jest dziełem sztuki? Każde życie każdym dziełem. Czym jest postawa? Prosta, skrzywiona, wysoka, krępa. Twoja wrażliwość, tożsamość, powrót do historii – kreuję Cię na zewnątrz jako Artystę! ARTISTA DI VITA ! Nie karm gołębi, zasrają Twoją przestrzeń. Chyba, że jest to Twoją kreacją, Twoją postawą artystyczną.
E VVIVA LA VITA!
TONIEJESTPOSTAWARTYSTYCZNA, czyli premiery nie będzie! Spotkanie samego ze sobą. Powroty do przeszłości. Do samego siebie. Co inspirowało Mistrza Kantora …?
To jest hołd dla myślenia, wrażliwości i wiary we własne powołanie i przeznaczenie. STO LAT !

„toniejestpostawartystyczna…”
Monodram powstały z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Kantora koncentruje się wokół problematyki tożsamości twórcy. W czym tkwi sedno i źródło inicjujące gest twórczy? Co staje się z indywidualnym „ja” artysty, gdy podejmuje grę z różnymi odsłonami swej osobowości i zmienia perspektywę - wciela się w siebie, w swojego aktora, swego własnego obserwatora, a nawet we własnego widza? Zatarciu tych granic towarzyszy napięcie – pulsujący ruch i żywe, wciąż powracające pytanie: Kim jestem?
Anna Duda, obserwatorium krytyczne

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom, Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu „sezon artystyczny eferte_ROZBARK 2015”.

Spektakl nagrodzony:
1. nagroda GRAND PRIX 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego (Warszawa) dla najlepszego przedstawienia;
2. nagroda główna (przyznana przez festiwalową publiczność) III Koszalińskich Dni Monodramu „Debiuty”.

Głosy prasy:
„(...) Nieokiełznane ciało Łukasza Pawłowskiego zaskakiwało widza, wzmagało uwagę w śledzeniu jego scenicznych poczynań, dokonywało nagłych zwrotów akcji, utrzymywało uwagę aż do samego końca. (…) Niezwykły instynkt improwizacyjny Pawłowskiego i przepastne pokłady energii umożliwiły bowiem rzecz arcytrudną – wykreowanie bohatera zbiorowego w pojedynkę, bohatera przeistaczającego się, o wielu twarzach, a jednak spójnej energii, utrzymywanej grą aktorską i wyczuciem przestrzeni, w jakiej rozgrywał się spektakl w imię Artysty. (…).”.
To nie jest recenzja, Anna Duda, 26 lipca 2015, www.rozswietlamykulture.pl

„(...) Spektakl jest świeżym powiewem artyzmu w starym jak świat temacie. Pełny pomysłów, improwizacji, energii, nagłych zwrotów akcji. Łączy różne byty, światy sceniczne w jeden dynamiczny spójny przekaz. Karkołomne to przedsięwzięcie, ryzykowne. Ale się udało. (…).”.
13 września 2015, www.okiem-widza.blogspot.com

„(...) Ogromnym walorem spektaklu jest pobudzenie widza do intensywnej refleksji nad najważniejszymi kategoriami teatralnymi – istotą aktu kreacji, rolą artysty, funkcją poszczególnych składowych dzieła teatralnego (bohatera, opowieści, reżysera, aktora, widza). (…).”.
To nie jest recenzja, Anna Duda, 26 lipca 2015, www.rozswietlamykulture.pl

„(...) Mimo iż twórcy nie posługiwali się cytatami ani oryginalnymi wypowiedziami Kantora, udało im się oddać przede wszystkim siłę przekazu oraz wizyjność reżyserską, zawartą w intensywnym, często okraszonym wykrzyknieniami i wulgaryzmami, poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. (…).”.
To nie jest recenzja, Anna Duda, 26 lipca 2015, www.rozswietlamykulture.pl

Rezerwacja i zakup biletów: Biuro Obsługi Widza Teatru ROZBARK (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00), tel. 32 428 13 11,
email: bow@teatrrozbark.pl
Kasa Teatru ROZBARK jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 19.30.