Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

THIS IS NOT A LOVE SONG

4 lipca (sobota), godz. 19.00

Bilety: 15 zł ulgowy; 20 zł normalny. Karnety: 80 zł ulgowy; 100 zł normalny. Uczestnikom warsztatów przysługują bilety ulgowe.
Wszystkie miejsca nienumerowane.

PREMIERA | 28 czerwca 2014

Choreografia: Ivgi & Greben

Asystentka choreografów: Anna Piotrowska
Tańczą: Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Oliver Mahar, Jinhwan Seok, Stefano Silvino
Kostiumy: Ivgi & Greben
Muzyka: Ari Rosenzweig, Arvo Pärt

Czas: 63 min. (bez przerwy).

„This Is Not a Love Song” swoją prapremierową odsłonę miało w Jekaterynburgu w Rosji w 2010 roku. Ponadto spektakl cieszył się ogromnym uznaniem publiczności i mediów podczas Intradance Festival w 2010. Realizacja ta otrzymała w 2011 roku Złotą Maskę – najbardziej prestiżową nagrodę teatralną w Rosji – dla najlepszej choreografii z obszaru tańca współczesnego/baletu. Spektakl „This Is Not a Love Song”, powstał jako część projektu INTRADANCE.

Przed rozpoczęciem pracy nad rosyjską odsłoną spektaklu „This Is Not a Love Song” choreografowie prawie nic nie wiedzieli na temat Rosji, życia w tym kraju, o sytuacji tańca współczesnego nie wspominając. Artyści znali historię kraju, rys polityczno-kulturowy, ale nie mogli sobie nawet wyobrazić, jak wygląda życie w kraju postkomunistycznym. Jak wzrasta się, dojrzewa pod pręgierzem silnego reżimu komunistycznego. Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu „This Is Not a Love Song”, były spotkania z tancerzami (przedstawicielami pokolenia wychowanego w reżimie), rozmowy o życiu w Rosji, ich przemyślenia na temat zmian jakie zaszły w ich kraju.

Pierwszą inspiracją choreografów była Rosja, jednakże sam spektakl nie jest o Rosji. Twórcy nawiązując do przemian jakie zaszły w tym kraju, do drogi transformacji jaka dokonała się w krajach bloku wschodniego. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były uniwersalne wartości, z którymi może identyfikować się każdy z nas.

IVGI&GREBEN
Choreografami przedstawienia są Uri Ivgi i Johan Greben, duet izraelsko-holenderski. Obaj twórcy wcześniej tańczyli w najbardziej liczących się zespołach tanecznych świata, m.in. w Kibbutz Contemporary Dance Company. Zaś od kilku lat pracują razem w różnych miejscach na świecie na autorskimi choreografiami. Ich ostatnia premiera miała miejsce w Pradze, wcześniej pracowali m. in. w Holandii, Rosji i Korei Południowej. Pierwsze prace duetu Ivgo&Greben datuje się na 2003 rok. Wówczas powstała nowa wersja spektaklu „Carmen”,  z udziałem węgierskiego Szeged Contemporary Ballet.

INTRADANCE – projekt z dziedziny tańca współczesnego, obejmujący swym działaniem szereg państw UE i nie tylko. W maju 2009 roku zaproszono do pracy nad nową produkcją taneczną 7 europejskich choreografów oraz 7 zespołów tanecznych z Rosji. Do konkursu zgłosiło się ponad 101 choreografów z 18 krajów UE oraz 33 zespoły taneczne z 11 rosyjskich miast. W maju 2010 roku wybrani choreografowie spotkali się z zespołami, po to, by na potrzeby Festiwalu INTRADANCE stworzyć nowe produkcje taneczne.
INTRADANCE projekt powołany został do życia przy współpracy: European Union National Institutes for Culture (EUNIC), Centre Culturel Français, Goethe-Institut, British Council oraz Instituto Camoĕs i Istituto Italiano di Cultura. Projekt zeralizowano ze środków Unii Europejskiej.

MEDIA O SPEKTAKLU

FRAGMENTY RECENZJI - This Is Not a Love Song:

- spektakl nominowany do nagrody Złotej Maski w kategorii najlepsza choreografia
link do źródła: http://slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=9&dzi=1358243928&art=1395730855&id_menu=591


- spektakl uznany za jedną z najciekawszych premier 2014 roku, według Anny Królicy (krytyczki, kuratorki, teoretyczki tańca oraz autorki tańca) oraz Anny Piotrowskiej (tancerki, choreografki), 2014: Taneczny rok, Adam Kamiński,
link do źródła: http://kulturaonline.pl/2014,taneczny,rok,tytul,artykul,19757.html?p=2

„(...) Spektakl obfituje w momenty napięcia. Początkowe układy solowe są stopniowo zastępowane przez duety i choreografie zbiorowe. Zmienia się tempo i relacje między tancerzami. Zaczynają ze sobą współpracować, zjednoczeni wspólną ideą. (…) Duety zmieniają się – z tej skomplikowanej rotacji wyłaniają się pytania o sens poszukiwania akceptacji i o jakość zdobywanej atencji. Temat nietypowych relacji z innymi i z samym sobą jest rozwijany w kolejnych fragmentach spektaklu, niespodziewanie ewoluuje i przyjmuje nowe znaczenia. (…) Ciekawym zabiegiem, który został zastosowany w choreografii, jest wprowadzenie ludowej pieśni, odśpiewywanej najpierw solo, a z czasem w chórze. (…) Piosenka „na żywo”, a cappella, zespolona z ruchem, daje efekt jedyny w swoim rodzaju, prawdziwy i szczery w swoim wyrazie. Spektakl zaprojektowany przez duet izraelsko-holenderski to propozycja bardzo nietypowa, skoncentrowana na wielu tematach, a przez to dosyć niespójna. Nie jest to jednak wada. Różnorodność zaprezentowanych układów i swoista alternatywność muzyki nie pozwalają zapomnieć o tym występie i stwarzają szerokie pole do interpretacji.”
8 lipca 2014, Ramona Śmieszek, Tomasz Watras, www.rozswietlamykulture.pl
Link do źródła: www.rozswietlamykulture.pl/reflektor/2014/07/08/this-is-not-a-song-prolog-rozbark-in-motion/

„(...) O tożsamości, transformacji, obsesjach, paranojach i lękach, z jakimi borykały się i nadal się borykają kraje Europy Środkowo-Wschodniej w wielopłaszczyznowym i wspaniale zatańczonym spektaklu „This Is Not a Love Song” opowiadał Teatr ROZBARK z międzynarodową ekipą i według choreografii duetu izraelsko-holenderskiego. Bardzo ciekawe, emocjonalne partie spektaklu co rusz fundowały zmianę klimatu – od udzielającego się widowni strachu i atmosfery osaczenia, przez hurraoptymistyczny klimat wyzwolenia (...), po liryczny i intymny nastrój. Tancerze fascynująco zatańczyli najróżniejsze emocjonalne ekstrema, a pozbawienie ich indywidualności, sklejenie w masę dodatkowo, potęgowało efekt. (...)”.
12 kwietnia 2015, Przemoc w spódnicy, radość i obsesje. Kalejdoskop w mieście, Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza, Białystok
Link do źródła: http://m.bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,106505,17743562,Przemoc_w_spodnicy__radosc_i_obsesje__Kalejdoskop.html