Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

RITE OF SPRING (Made in China)

22 czerwca 2019 (sobota), godz. 19:00 „RITE OF SPRING (Made in China)” | Quorum Ballet (Portugalia/Chiny), choreografia: Daniel Cardoso | Scena BECEK, Pl. Karin Stanek 1

Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny.

Dyrektor Artystyczny, koncepcja, choreografia: Daniel Cardoso,
Choreografia gościnna: Xie Xin,
Muzyka: Igor Stravinsky,
Kompozytor/Muzyka: Jorge Silva,
Dramaturgia: Pedro Alves,
Kierownik baletu: Rui Reis,
Tańczą: Beatriz Graterol, Cola-Ho, Daniel Cardoso, Eva Branco, Fernando Queiroz, Filipe Narciso, Inês Godinho, Laura Abel, Margarida Carvalho, Mariana Matos, Patryk Zamojski, Pedro Jerónimo, Sara Casal e Sofia Luz,
Światła: Rui Daniel, Daniel Cardoso
Przestrzeń sceniczna: Hugo F. Matos and Daniel Cardoso,
Video: Ricardo Reis,
Kostiumy: Li Kun
Współprodukcja: Quorum Ballet, Magic Flute Co.
Produkcja: Raquel Vieira de Almeida
Czas: 80 min.

Rite of Spring / Święto wiosny
Quorum Ballet, zgodnie z wielowiekową tradycją portugalskich podróży dookoła świata, swoje najnowsze przedstawienie przygotował we współpracy z Chinami, skąd zaczerpnął mnóstwo inspiracji, wpływów, wiedzy i historii. Przedstawienie oddaje skrzyżowanie dróg historii Portugalii i Chin, przypomina również tych chińskich artystów, z którymi Portugalczycy spotkali się i pracowali. Ich spotkania i ich podróże stały się zaczynem przedstawienia.

To nie czas jest wartością wydarzeń, ale intensywność, z jaką się dzieją. To sprawia, że chwile są niezapomniane a ludzie – wyjątkowi! (Fernando Pessoa).

Przedstawienie, podobnie jak prapremierowa wersja Baletów Rosyjskich z 1913 r., stara się zerwać z tradycją. W tej inscenizacji tradycję stanowi muzyka Igora Strawińskiego i klasyczna choreografia Wacława Niżyńskiego. Rite of Spring / Święto wiosny to przestrzeń, w której portugalscy i chińscy artyści spotykają się w zespołowym, burzącym kanony przedstawieniu. Finałowy akord spektaklu czerpie inspiracje z terakotowej armii cesarza Qin Shi Huanga.

QUORUM BALLET to zespół tańca współczesnego założony w 2005 roku, przez jej dyrektora artystycznego, choreografa i tancerza Daniela Cardoso. Na arenie międzynarodowej zespół prezentował swoje prace m.in. w Danii, USA (New York), Polsce, Singapurze, Niemczech, Szwajcarii, Makao, Chinach, Hiszpanii, Serbii, Ekwadorze, Holandii, Cyprze, Algierii, Rumunii, Finlandii i Tajlandii. W 2009 roku Quorum Ballet otrzymał nagrodę dla Najlepszego Zespołu Tańca Współczesnego w pierwszej edycji Portugal Dance Awards, a w sierpniu 2011 roku zespół został uznany najlepszą grupą taneczną, podczas 14 edycji festiwalu de Castilla y León w Hiszpanii.


Karnety na spektakle (zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK):
  • 130 zł karnet na wszystkie spektakle, dla uczniów bytomskich szkół, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.
  • 180 zł ulgowy karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżek (bilety ulgowe przysługują: emerytom, rencistom, uczniom i studentom).
  • 270 zł karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru.