Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Prezentacja polsko-węgierskich Teatrów Tańca Integracyjnego

1 sierpnia 2015 (sobota), godz. 18.00 | prezentacja polsko-węgierskich teatrów tańca integracyjnego, wstęp bezpłatny

„Sen” w wykonaniu INTEGRY Teatru Tańca Integracyjnego działającego przy Teatrze ROZBARK oraz pokaz tańców współczesnych i tradycyjnych tańców węgierskich w wykonaniu Grupy Tanecznej na kółkach z Węgier.

„Sen” w wykonaniu INTEGRY Teatru Tańca Integracyjnego działającego przy Teatrze ROZBARK
Prezentacja taneczno-ruchowa „Sen” to efekt ośmiomiesięcznej pracy warsztatowej uczestników Integry. Grupa w trakcie warszatów poznawała nawzajem swoje możliwości taneczno-ruchowe. Niejednokrotnie przekraczała swoje granice ruchowe w tańcu, tworząc specyficzną i własną choreografię. „Sen” to opowieść o wewnętrznych przeżyciach, smutkach, radościach o tym co nosimy w sobie. Prezentacja jest dążeniem do przełamania barier i stereotypów dotyczących postrzegania osób niepełnosprawnych oraz pokazania, że taniec daje możliwość samorealizacji i ekspresji.

Występują:
Monika Białas,
Anna Pyka,
Katarzyna Kamyszek,
Iwona Mucha,
Anna Nogieć,
Ewelina Dehn
Stanisław Krasiński,
Adam Cieślik,
Daniel Frydrychowski

Muzyka:
Donegal,
Marc Seales,
Wojciech Kilar,
Harry Gregson-Williams

Światła:
Michał Wawrzyniak

Czas:
30 min.

Pokaz tańców współczenych oraz tradycyjnych tańców węgierskich w wykonaniu Grupy Tanecznej na kółkach z Węgier.
W związku z ludzką niepełnosprawnością i róznymi dysfunkcjami istnieje wiele błędnych przekonań. Aby to zmienić 16 lat temu została założona Grupa Taneczna na kółkach, która ma na celu zmienić powszechnie znane  stereotypy oraz wprowadzić na nowo do tętniącego radością życia załamanych i obarczonych niepełnosprawnością ludzi. Podczas naszych występów zauważyliśmy, że taniec jest doskonałą formą terapii, motywującej  do tego, aby człowiek żyjacy na wózku inwalidzkim też mógł żyć „pełnią życia”, przezwyciężając własne słabości oraz inne zewnętrzne barriery, staje się wtedy twórcą i reżyserem  widowiska artystycznego na wysokim poziomie, zapewniającego miłe doznania i niezapomniane przeżycie sobie, grupie „tancerzy” oraz szerokiej publiczności. Właśnie ten rodzaj aktywności, taniec na kółkach u każdego z nas powodował pozytywną odmianę.

Występują:
Fekete Emese – Feledi Zoltán,
Ferenczi Tünde – Mester Csiki László,
Szilágyi Adrienn – Kőszegi Tamás,
Sárai Rita – Beke Viktor,
Vágola Imre


Czas:
30 min.