Pomsta

informujemy, iż bilety na piątkowy spektakl "Pomsta" zostały wyprzedane! Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym repertuarem Teatru ROZBARK.

24 kwietnia, godz. 19:00

Dwie pełne godziny świetnej rozrywki, zabawy oraz humoru - to gwarantują twórcy kultowej już i bodaj najlepszej śląskiej komedii muzycznej, jaką jest „POMSTA”. "Pomsta" to znakomicie przyjęty przez publiczność , zawsze z owacjami na stojąco komedia na podstawie "Zemsty" Aleksandra Fredry. Fabuła spektaklu opowiada o wzajemnych waśniach autochtonów (hanysów) i przybyszów z kongresówki (goroli).

W rolę bohaterów "Pomsty" Mariana Makuli wcielą się znakomici śląscy aktorzy. Libretto do spektaklu „Pomsta” napisał ceniony satyryk i artysta kabaretowy Marian Makula. Muzykę do spektaklu - w stylu rhythmandbluesowym – skomponowała znana szerszemu gronu ze słynnej „Małgoski” Maryli Rodowicz Katarzyna Gaertner. Premiera miała miejsce 1997 roku - w sezonie teatralnym 1997/1998 zagrano prawie sto przedstawień. W 2007 roku autor libretta Marian Makula postanowił powrócić do tego widowiska, i tym sposobem w 2007 roku "Pomsta" wróciła - odświeżona i jeszcze bardziej śmieszna . Teraz kolejna , jeszcze zabawniejsza odsłona w reżyserii Izabelli Malik! Zapraszamy na premierę !

Obsada:

Cześnik- Krzysztof Wierzchowski
Papkin- Tomasz Białek
Rejent- Adam Żaak
Dyndalski- Marian Makula (autor)
Wacław- Kamil Baron
Podstolina- Marta Tadla
Klara- Katarzyna Makula
Mularz- Marcin Włosiński


https://www.facebook.com/musicalpomsta?fref=nf