Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

 • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
 • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
 • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
 • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
 • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
 • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Polskie eliminacje SOLODUO DANCE FESTIVAL, BUDAPEST 2017

Polskie eliminacje INTERNATIONAL SOLODUO DANCE FESTIVAL, BUDAPEST 2017

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK i  eferte_Fundacja Rozwoju Tańca zapraszają na 11. polskie eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance, który odbywa się już od osiemnastu lat w Budapeszcie.

3.12.2016, sobota eliminacje 15.00 / scena Teatru ROZBARK

1. Joanna Chułek i Maciej Kosteczka, „L’Etranger” / Bytom
2. Omar Karabulut, „Terminal B” / Bytom
3. Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, „inner” / Bytom
4. Karolina Kardasz i Bartłomiej Mieszczak, „EX-CHANGE”/ Bytom
5. Agata Meyer- Lüters, Agnieszka Bednarz, „I am Helena” / Bytom
6. Monika Małycha, Agnieszka Frączek, „The BIGOTS” / Chorzów, Świętochłowice
7. Anna Burek, „AWAKE” / Rybnik
8. Katarzyna Paluch, Anna Puzio, „Other side” / Rzeszów
9. Katarzyna Paluch, „Kejsza” / Rzeszów
10. Ewelina Cieśla, „There was a” / Krosno
11. Agnieszka Janicka, Katarzyna Myrda, „Luggage”, „Bagaż” / Łódź
12. Aleksandra Smoliga, Jakub Zakrzewski, „DESSERT”, „Deser” / Kalisz
13. Agata Pankowska, „Boundaries” / Warszawa
14. Marta Pańka i Joanna Miś-Fudali, „Traces”, „Ślady” / Toruń
15. Katarzyna Bebiołka, „Woman”s room” / Piekary Śląskie

4.12.2016, niedziela eliminacje 14.00 / scena Teatru ROZBARK

1. Marta Bijak, (wyk.) Dominika Gryz, Paweł Kozłowski, „Stupid like” / Bytom
2. Izabela Zawadzka i Marcos de Lima, „The picture of dependence” / Kielce
3. Anna Kamińska, Patryk Durski, „5dm3” / Bytom
4. Victoria Herczek, Oscar Mafa,  “5, 6, 7 and” / Bytom
5. Radosław Lis, konsultacje Rafał Urbacki, „COMPETITION” / Bytom
6. Jacek Niepsujewicz, „Happiness does not wait” / „Szczęście nie czeka” / Bytom
7. Magdalena Górnikiewicz, „KOLOTO” / Kraków 
8. Marta Bury (chor.) Olga Bury (wykon), „The gardens of pleasures”/ „Ogrody przyjemności” /  Rzeszów
9. Adrianna Bielak, Joanna Wolańska, „It Turns Us On” / „Nas to kręci” / Łódź
10. Joanna Szot, „LAURA” / Lublin
11. Fabian Fejdasz, „Symptoma” / Poznań
12. Milena Karpińska, „The whisper of the intuition”/ „PODSZEPT” / Poznań

jury w składzie: Joanna Chitruszko, Anna Duda, Adam Kamiński, Alexey Torgunakov, Anna Piotrowska.

JOANNA CHITRUSZKO (PL) Członek Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, Wiceprezes Fundacji Głos. Tancerka, pedagog tańca współczesnego, Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop od 2001 roku, Hip Hop Groove Festiwal od 2008 i 2009, Free Mind Festiwal 2010 w Białymstoku, Festiwalu SIC! 2010 w Warszawie, animator kultury, producent sesji zdjęciowych. Od roku 1995 zatańczyła w wielu nagradzanych projektach i spektaklach Teatru Tańca Projekt i Teatru Tańca Alter. Brała udział m.in. w spektaklu Leszka Mądzika, współpracowała z Teatrem Usta Usta/2xu przy realizacji spektaklu "Erosion - Architektura, Obrazy", grała w spektaklu „Matylda R.. Wszyscy jesteśmy super” w chor. K. Garbacik. Współpracuje z Anną Piotrowską: „kwadrat w szafie”, „Zmian(AA) pogody”, „Przy Przy”.

ANNA DUDA (PL) Związana ze Stowarzyszeniem Górnośląski Klaster Kreatywny i magazynem Reflektor, w którym publikuje teksty na temat tańca i teatru. Doktorantka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje ją badanie ruchu, zarówno w kontekście krytyki tanecznej, jak również opisu różnych praktyk ruchowych. Wciąż poszukuje nowych wyzwań, w szczególności na styku teorii, praktyki i animacji kulturalnej. Od 2013 r. współpracuje z Festiwalem Cyrkulacje we Wrocławiu przy tworzeniu dokumentacji wydarzeń festiwalowych, a także ze Studiem Dwóch Ścieżek przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu przy tworzeniu opisu pracy studia. Uczestniczy w licznych przedsięwzięciach teatralnych i artystycznych w charakterze pomocy przy redagowaniu materiałów informacyjnych czy dokumentacji zdjęciowej, min. we współpracy z instytucjami (Fundacja Eferte, Fundacja FURU, Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic) i niezależnymi twórcami. Współpracuje z lokalnymi magazynami i portalami kulturalnymi jako dziennikarz i recenzent (Reflektor, ArtPapier, Teatralny.pl, Kartki). Doktorantka studiów kulturoznawczych Uniwersytetu Śląskiego, prowadzi badania na temat polskiej krytyki tanecznej.

ADAM KAMIŃSKI (PL) Kurator Mandala Performance Festival, instruktor teatralny, prezes Stowarzyszenia JEST CZŁOWIEK, animator kultury, kurator programu tanecznego w Biurze Festiwalowym Impart 2016. Koordynator licznych projektów z zakresu sztuki performance i tańca współczesnego m.in.: „Młodzieżowa Akademia Kulturalno – Społeczna”, „Sztuka w akcji", „Wibracje Taneczne", „Atuty sztuki", „Sztuka Aktywności". Organizator warsztatów tanecznych z udziałem polskich i zagranicznych choreografów i tancerzy (m.in.: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Joanna Czajkowska, SuEn, Slava Inozemcev, Dominka Knapik, Ryuzo Fukuhara). Absolwent studiów podyplomowych „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu. Członek Jury Polskiej Platformy Tańca w 2008 roku. Od 1997 r. prowadzi zespół teatralny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową z wykorzystaniem aktywnych metod pracy, dramy m.in.: w SOSW nr 10 i w Teatrze Arka we Wrocławiu, w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Uczestnik licznych warsztatów tanecznych, choreoterapeutycznych, terapii przez ruch prowadzonych m.in.: przez: Joan Laage, Emily Daughtridge, Sylwię Hanff, Ryuzo Fukuharę, Martinę Stirn. Współorganizator pokazów performance we wrocławskich galeriach sztuki (Galeria Miejska, Galeria Entropia), klubach artystycznych (Klub Firlej) i w miejscach publicznych. Autor tekstów o tańcu i sztuce akcji m.in.: w piśmie artystycznym „Format”. Kurator programu performatywnego na festiwalu „Poznań Poetów” w 2009 roku. Od 2009 roku kurator programu tanecznego w Biurze Festiwalowym Impart 2016 we Wrocławiu. Członek Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca. Kurator programu tanecznego Interdyscyplinary Fringe Festival. Aktualnie współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie – realizacja programów: z zakresu edukacji tanecznej „Myśl w ruchu”, a także projektu promującego polski taniec w ramach Sceny dla tańca. Pomysłodawca i kurator programu „Wrocław Tańczący”.

ALEXEY TORGUNAKOW (RU) Studiował w Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii i swoją karierę rozpoczął w Teatrze Bolszoj w Rosji. Później dołączył do zespołu tańca współczesnego Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu w Rosji. Alexey pracował z takimi choreografami jak Angelin Preljocaj, Tatiana Baganova, Ivgi & Greben, Aleksiej Rarmansky, Jiri Kylian, Roland Petit, Jurij Grigorowicz, Natalia Shirokova i in. Zwycięzca konkursu "International Dance Competition Hellas" 2007 (Ateny, Grecja). Obecnie tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Można oglądać Alexeya w spektaklach: „Zagubieni w skórze”, „Podziemne słońca” w chor. Anny Piotrowskiej, „April 31” w chor. Heleny Ganjalyan, „Mommy Issues” w chor. Cecili Moisio.  Alexey Torgunakov & Oleg Stepanov zostali nominowani do rosyjskiej nagrody teatralnej Złotej Maski 2016, w kategorii choreografia, za spektakl „All that I can be”. W sierpniu 2016 r. ww. duet choreograficzny zrealizował spektakl dla Vozdukh Dance Company. Fotograf, artysta sztuk wizualnych, ostatnio zrealizowany projekt to m.in.: „p-layers” w ramach programu „body space”.

ANNA PIOTROWSKA (PL) Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.). Od 1996 r. stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek,(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2016). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpraca z reżyserami: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz. W 2013 r. zrealizowała spektakl dyplomowy dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: TRANSDYPTYK. W 2014 r. stworzyła przedstawienia dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy pt.: „Historia Brzydoty” i „i don’t wanna be a hrose” w ramach międzynarodowego projektu „Recording Fields”, którego premiera odbyła się w Düsseldorfie w tanzhaus nrw (realizacja na tancerzy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK). We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Produkcje zrealizowane przez Piotrowską w Teatrze Rozbark od 2014 r.: „Recording Fields”, „i don’t wanna be a horse”, „democratic body”, „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!”, „Zagubieni w skórze”, „umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam”, „czytANKI perFORMAtywne”. Anna Piotrowska otrzymała Złotą Maskę Województwa Śląskiego za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 r.

__________________________________________________________

Do 23 listopada 2016 r. czekamy na zgłoszenia młodych artystów, którzy podzielą się swoją twórczością i wrażliwością taneczną i choreograficzną na naszej scenie, pod adresem: eferte.soloduo@gmail.com
należy również koniecznie wypełnić aplikację na stronie węgierskiego partnera: www.szoloduo.com/app.htm

Formy prezentacji to solówki (do 6 minut) i duety (do 9 minut).

Prezentacje odbędą się w dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. (start: 15.30) na Scenie Teatru ROZBARK (ul. Kilara 29 Bytom). Wstęp wolny.

Pierwsza edycja SoloDuo odbyła się w 2000 r. w Budapeszcie. Festiwal jest międzynarodową platformą małych form tańca współczesnego, na której prezentują się tancerze i choreografowie m.in. z Węgier, Polski, Czech, Szwecji, Rosji, Portugalii, Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Meksyku, Korei, Izraela, Turcji, Austrii. Od jedenastu lat tworzone są półfinały (Polska, Czechy, Niemcy, Węgry). Festiwal pozwala tancerzom niezależnym, jak również zrzeszonym w teatrach tańca na rozwój indywidualnych koncepcji artystycznych. Rozmowy z profesjonalnym jury pozwalają pogłębiać doświadczenia, kreować i rozwijać swój wewnętrzny świat.

Termin finału 11 – 15  stycznia 2017, Budapeszt.
Organizator: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca.
Partnerzy: Orkesztika Foundation - Budapeszt, Instytut Polski – Budapeszt.

regulamin i karta zgłoszenia do pobrania: http://eferte.pl/Solo%20and%20Duo%20Dance%20Festival.htm

W ramach eliminacji, zachęcamy również do wzięcia udziału w ogólnopolskich warsztatach tańca współczesnego w dniach 3 – 4 grudnia 2016 pt.: Ciało / Medium, które prowadzone są przez zespół Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark

Dodatkowo zostanie zaprezentowany spektakl w chor. Anny Piotrowskiej
pt.: „Podziemne słońca”. (dla uczestników warsztatów na przedstawienie wstęp wolny, dla uczestników Eliminacji Solo Duo wejściówki w cenie 10 zł).

Organizatorzy:

 • Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK
 • eferte_ Fundacja Rozwoju Tańca
 • Fundacja Orkesztika
 • Instytut Polski (Budapeszt)

Cel festiwalu: pobudzanie kreatywności  tancerzy i choreografów, poszukiwanie krótkich, nowych i ciekawych form tańca współczesnego.

Najlepsze spektakle (etiudy), wyłonione podczas pokazów studyjnych na żywo przez jury zostaną nagrodzone poprzez zaproszenie do prezentacji w międzynarodowym konkursie tańca współczesnego „SoloDuo Dance Festival_Budapest_2017”.

Pierwsza edycja SoloDuo odbyła się w 2000 r. w Budapeszcie. Festiwal jest międzynarodową platformą małych form tańca współczesnego, na której prezentują się tancerze i choreografowie m.in. z Węgier, Polski, Czech, Szwecji, Rosji, Portugalii, Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Meksyku, Korei, Izraela, Turcji, Austrii. Festiwal wciąż się rozwija. Od kilku lat tworzone są półfinały (Polska, Czechy, Niemcy, Węgry). Najbliższa edycja Festiwalu (styczeń 2017 r.), odbywa się w Mu Theatre w Budapeszcie. Rywalizować ze sobą będzie  ok. 30 choreografii.  Przedstawienia zostaną ocenione przez międzynarodowe jury i kwalifikowane do wieczoru finałowego. Sam występ w tych miejscach, przy profesjonalnej obsłudze jest ogromnym wyróżnieniem i zdobyciem niecodziennego doświadczenia.
Artyści z Polski, którzy zakwalifikują się do finału w Budapeszcie – dzięki współpracy Fundacji Rozwoju Tańca z Instytutem Polskim w Budapeszcie – mogą mieć zapewniony przejazd w obie strony (Warszawa lub Katowice-Budapeszt-Warszawa lub Katowice), jak również noclegi. Finał w Budapeszcie odbędzie się w terminie: 11 -15 stycznia 2017 r.

Regulamin:
Nie dopuszcza się prac improwizowanych i przedstawianych już wcześniej na festiwalu.
Uczestnicy muszą mieć 18 lat.
Długość solowych prac nie może być dłuższa niż 6 minut, a duety mogą trwać do 9 minut. Przekroczenie limitu dyskwalifikuje daną prezentację.
Rekwizyty i instrumenty mogą być używane w przedstawieniu, ale tylko gdy ich instalacja nie zajmuje więcej niż 30 s. Rekwizyty typu: świece, woda, farby, brokat, które mogą uszkodzić i poplamić podłogę baletową są zabronione.

Uczestnicy są zobowiązani przesłać na adres eferte.soloduo@gmail.com - kartę zgłoszenia, informacje o artystach wraz ze zdjęciem i link z pracą.

Uczestnicy muszą do dnia 23 listopada 2013 zarejestrować się również na stronie  http://www.szoloduo.com/app.htm

 • Wszyscy uczestnicy przyjeżdżają do BYTOMIA na koszt własny (lub instytucji delegującej) i powinni być ubezpieczeni.
 • Udział w konkursie nie wymaga wniesienia kwoty wpisowej.
 • Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu, wyżywienia, noclegów i  ubezpieczenia.
 • Zgłoszenie internetowe i przesłanie formularza w formie mailowej jest wyrażeniem zgody na zawarte w regulaminie warunki.
 • Osoby, które zakwalifikują się do finału i będą jechały do Budapesztu, będą musiały ponieść opłatę manipulacyjną w wysokości 100 zł.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo rejestracji video, wykonywania zdjęć w trakcie warsztatów i podczas pokazu przez Organizatora i media. Materiały będą promować działalność Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK i Fundacji Rozwoju Tańca i będą dokumentacją zrealizowanego projektu. Uczestnictwo w festiwalu jest potwierdzeniem zgody na ww. warunki.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do wszelkich zmian z przyczyn niezależnych.

Kryteria oceny jury:

 • jakość i fantazja,
 • świadomość przestrzeni i widza,
 • struktura przedstawienia:umiejętności: choreografia, jakość ruchu i doboru muzyki,
 • muzykalność a ruch,
 • dramaturgia: znaczenie, historia,
 • wizualizacja: kostium, charakteryzacja, rekwizyt, wykorzystanie światła, spójność z treścią, scenografia,
 • duety – współpraca pomiędzy artystami na scenie.

Kategoria wiekowa: Powyżej 18 lat.

Termin i miejsce:
ELIMINACJE do  International Solo Duo Dance Festival odbędą na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK (ul. Kilara 29, 41-902 Bytom),
zgłoszenia do 23 listopada 2016 (i koniecznie na stronach www.szoloduo.com), linki do video, 
wraz ze zdjęciem i kartą zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: eferte.soloduo@gmail.com

Organizator spróbuje znaleźć środki na przejazd do Budapesztu, lecz zastrzega, że warunki te, z przyczyn niezależnych od Organizatora, mogą ulec zmianie.