Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Odnaleźć siebie


Koncepcja i koordynacja : Ewelina Dehn, Beata Grzelak-Szweda,
Wykonanie: Integracyjny Teatr Tańca Integra,
Występują: Anna Pyka, Katarzyna Kamyszek, Agnieszka Szuta, Bogusława Mazur, Irena Błoszyk,Ewa Tempich-Garczarczyk, Barbara Kruszelnicka-Guzy, Beata Grzelak-Szweda, Ewelina Dehn, Zuzanna Madaj-Solberg, Jakub Fiema, Piotr Makosz, Karol Błoszyk ,Daniel Frydrychowski ,,Stanisław Karasiński, Kamil Soszka,
Muzyka: „Storm“ Vanessa Mae, „Nothing Else Matters“ Wiliam Joseph, Dreams ZHU&NERO, „Arrival of The Birds“ The Cinematic Orchestra & The London Metropolitan Orchestra, „High Hopes“ Pink Floyd, „Crystalliza“ Lindsey Stirling, „Elena's Dance“ Michał Lorenc,
Reżyseria światła: Paweł Murlik,
Projekt plakatu: Aleksander Joachimiak,
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.

ODNALEŹĆ SIEBIE to kolejny projekt taneczno-ruchowy grupy Integra, działającej przy Teatrze ROZBARK od 2014roku. Opowiada o wielokrotnym odzyskiwaniu siebie na różnych poziomach życia. To poszukiwanie wewnętrznego ja, próba realizacji własnych marzeń wbrew innym napotykanym przeszkodom. Przełamywanie barier i stereotypów dotyczących niepełnosprawności. Opowieść o poszukiwaniu własnego sensu życia i własnego przeznaczenia. Odnajdywanie siebie to umiejętność wsłuchania się w siebie i podążania za wewnętrznym głosem i pragnieniem.

„Niech odzyskanie siebie stanie się dla ciebie życiowym priorytetem”.
Robin Norwood

INTEGRA  to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Na swoim koncie ma cztery prezentacje taneczno-ruchowe: „Sen”, „Inni”, „Nie ograniczaj mnie”, „Fantazja” a obecnie pracuje nad kolejnym pokazem pt. „Odnaleźć siebie”, które cieszyły się dużym uznaniem widzów. Integra bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. W roku 2017 po raz pierwszy wzięła udział w Festiwalu Małych Form Artystycznych prezentując spektakl „Inni”, gdzie zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Kolejny rok to również udział w tymże samym Festiwalu, gdzie zaprezentowany został spektakl „Nie ograniczaj...mnie” i również grupa zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Rok 2019 to rozpoczęcie pracy nad premierą „Odnaleźć siebie”. Grupa zakwalifikowała się do Finału Festiwalu Małych Form Artystycznych, gdzie zdobyła po raz trzeci I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli.

Ideą, która nam towarzyszy jest integracja między osobami pełno- i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.