Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

NEVERLAND FINDING

21 listopada (sobota), godz. 19.00 „NEVERLAND FINDING” Teatr Bezpański | premiera

bilety w cenie: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy


reżyseria i choreografia:
Anna Piotrowska,

koncepcja pierwsza FINDING NEVERLAND:
Marlena Hermanowicz,


rozwinięcie koncepcji NEVERLAND FINDING:
Anna Piotrowska,

muzyka, kostiumy:
Anna Piotrowska,


kreacja i wykonanie:
Katarzyna Bebiołka,
Magdalena Berger,
Olga Fus,
Agnieszka Frączek,
Maria Jękot,
Monika Kiermasz,
Aleksandra Kranz,
Monika Małycha,
Paulina Trusewicz,
Katarzyna Zioło.

bezsenność
zmyła z powieki wczoraj
spać śnić zasnąć
nie wiedzieć nie widzieć
my jako oni idą do zaśnięcia
aaaaaa śpij śnij zaśnij
nie budź się
śnienie lśnienia
przesilenie patrzenie
wstawaj
obudź się
śpij śnij
co ci się śni


Przeczuwam każdego dnia. Chodzę pomiędzy światami, wpadając do studni, ciało bezwładnie biegnie w miejscu – korytarz wydłuża się – zasypianie, zasypanie – nic nic nic. Wyłączam się z prądu. Nie umiem powiedzieć, gdzie jestem. Moje ja zawęża się pomiędzy i dociska moją samotność. Lunatykuję swoje życie w gąszczu przeżyć i pragnień obcości. Szklane oczy wyśnionych stworów zaglądają do mojego ucha, gdzie balans zatraca się i biegnę w miejscu długim korytarzem. Podłoga ciągle ucieka, a przezroczyste ciało patrzy na mnie i powoli, powoli uśmiecha się. Teleportuje marzenia w inny wymiar siebie nie będącej tutaj. Obce ciała patrzą na mnie i każą mi zasnąć. Nogi biegną pod kołdrą zdarzeń i potu. Śpisz? Gdzie jesteś? Jestem tutaj w drodze donikąd. Rozpadam się, mojego głosu nikt nie słyszy. Uprawiam swoje potrzeby. Pielęgnuje braki, pielęgnuję buraki, pielęgnuję słoneczniki, które wyrosły z pestek ciemności bez soli. Nie pamiętam, biegnę bez twarzy bez jedzenia, bez pęcherza. Zawracam, ale tutaj nie mogę zawracać. Jestem śnieniem obcości, obojętności. Zaśpiewajcie mi pierwszą ostatnią kołysankę, by się nie obudzić i zostać w zawieszeniu. Czy to jest mój cel? Umrzeć? Umieram za każdym krokiem, coraz bliżej mi do niej. Maleję choć rosnę! Choć rosnę! Choć rosnę! Zderzam się i wznoszę, i upadam.
Anna Piotrowska

Spektakl Anny Piotrowskiej jest refleksją opowiedzianą z pozycji ciała na temat bezsenności, bycia na granicy snu i badania stanu zasypiania. Sen jest ogromną częścią naszego życia – życie w życiu. Pakiet informacji, który żyje w nas. Śnienie, jako akt ciągły i nieprzerwany. Społeczeństwo dryfujące na rzece we mgle tratwą bezsenności. Śpiące, śniące ciała, biegnące niekończącym się długim korytarzem. Czy potrafimy śnić wspólny sen?

Szczegółowe informacje i rezerwacje:
Biuro Obsługi Widza
tel.: 32 428 13 11 lub e-mail: bow@teatrrozbark.pl