Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

„Na razie, jestem…”, Marc Brew Company (Wielka Brytania/Szkocja)

22 maja (niedziela), godz. 17.00
BILETY: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu spektaklu)

18. Festiwal Teatralny TEATROMANIA 2016

Jesteśmy w przestrzeni sam na sam z ludzkim ciałem.
Tylko my i on.
I przestrzeń bieli.

Przejmujące przedstawienie o człowieku, tancerzu, który któregoś dnia budzi się w szpitalu po wypadku samochodowym, z którego tylko on ocalał. Wśród skanujących, testujących, robiących pomiary medycznych sprzętów na nowo odkrywa swoje ciało. Nowe ciało. I nowe życie. Wstrząsające, a zarazem zrealizowane z ogromną świadomością formy i smakiem, ale też odwagą autorskie przedstawienie tancerza i choreografa Marca Brew. Po raz pierwszy od swojego wypadku samochodowego, który wydarzył się w 1997 roku, Marc Brew stworzył spektakl bezpośrednio odnoszący się do swojego własnego ciała, w jego obecnej postaci. Badając i obnażając jego zmienioną formę. Podejmując temat bycia złamanym, załamanym, odrodzonym, oczyszczonym, temat pogodzenie się z faktem bycia w świecie w kompletnie nowy sposób, nawiązania dialogu z ciałem, które uległo transformacji. Marc Brew konfrontuje się z najbardziej kluczowymi aspektami samego siebie. „For Now, I Am…” to kolejny solowy projekt Marca Brew po autorskim solowym przedstawieniu „Remember When”, w którym przypominał swój trening i ciało takimi, jakie je znał, będąc elitarnym tancerzem baletu. Założony w 2008 roku zespół Marc Brew Company łączy gwałtowną fizyczność z delikatnością ekspresji, aby eksplorować budowanie pełnej emocji narracji w tańcu. Zakorzenioną w technikach współczesnego tańca oraz baletu klasycznego i czerpiącą ze szczególnej fizyczności każdego z wykonawców pracę zespołu z udziałem zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych artystów znamionuje szczerość, brak sentymentalizmu i głęboko humanistyczny, ludzki wymiar. Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!