Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Metropolitalna Noc Teatrów

Drodzy widzowie!
W ostatni weekend września (noc z 26 na 27 września) Teatr ROZBARK przeżył prawdziwe oblężenie. Odwiedziło nas 550 widzów! Dziękujemy! Dla miłośników Teatru Metropolitalna Noc Teatrów to wielkie wydarzenie. Podczas nocy można było nie tylko zobaczyć spektakl czy wziąć udział w warsztatach. Przede wszystkim można było zobaczyć Teatr od przysłowiowej kuchni. Teatr ROZBARK przygotował szereg zajęć edukacyjnych („Warsztaty tworzenia pacynek” czy „Warsztaty tańca współczesnego”), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sale wypełnione były po brzegi. Zajęcia adresowane były zarówno do najmłodszych, jak i do nieco starszych miłośników tańca. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „Nocne podchody w Teatrze ROZBARK". Prezentowane tego wieczoru spektakle: „Sen”, w choreografii Beaty Grzelak-Szwedy i Eweliny Dehn oraz „democratic body” Anny Piotrowskiej, czy stand up Mariusza Kałamagi wraz z gośćmi cieszyły się niemałym uznaniem. 196 miejsc na widowni Teatru ROZBARK okazało się niewystarczającą liczbą, aby pomieścić wszystkich chętnych, którzy spośród tak wielu atrakcji przygotowanych w ramach VI MNT wybrali właśnie Teatr ROZBARK. Wszystkim, którzy tej nocy byli z nami serdecznie dziękujemy! Tych, którzy z jakiś powodów nie dotarli do nas zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem. Zapraszamy do Teatru ROZBARK!

PROGRAM
16.00-19.00 warsztaty tworzenia pacynek/lalek zakończone pokazem/mini spektaklem. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt: 10 zł, materiały zapewnia organizator. Liczba miejsc ograniczona (max. 12 osób), obowiązują zapisy: bow@teatrrozbark.pl lub pod numerem 32 428 13 11.

18.00-19.30 warsztaty tańca współczesnego dla dorosłych, prowadzenie Alena Lezhava (Rosja). Koszt: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób), obowiązują zapisy: bow@teatrrozbark.pl lub pod numerem 32 428 13 11. 


ALENA LEZHAVA – tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Studiowała taniec współczesny 
w Academy of Culture and Art w Samara (2010). Swoją karierę taneczną rozpoczęła w Provinsional Dances Theatre w Yekaterinburgu. Tam też przez cały czas była zaangażowana w repertuar zespołu. W 2013 r. została zaproszona do kreacji „Święta Wiosny” w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Ukończyła letni kurs „Impulstanz” w Wiedniu i kurs letni Gaga w Tel Avivie. Pracowała również jako tancerka w „Ballet Moskva”.

19.30-21.00 warsztaty tańca współczesnego dla dorosłych, prowadzenie Sonia Zini (Włochy). Koszt: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób), obowiązują zapisy: bow@teatrrozbark.pl lub pod numerem 32 428 13 11.

SONIA ZINI – tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Ukończyła ArtEZ Dance Acadmie (NL), tańczyła w przedstawieniach takich choreografów jak: Philip Taylor, Amos ben Tal, Arno Schuitemaker, Ed Wubbe, Roberto Zappalà, Jerome Mejer i innych. Na zawodową karierę składają się praca w Holandii 
z Lenneke van Leth, w Niemczech z Stephan Herwig, w Anglii z Fertile Ground Dance i w Irlandii z Wide Open Opera.

UWAGA! Uczestnicy warsztatów są zobowiązani do wypełnienia i złożenia karty zgłoszeniowej oraz do zapoznania się z regulaminem warsztatów. Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszenia

Regulamin warsztatów

20.00-21.00 spektakl „Sen” – INTEGRA
Prezentacja taneczno-ruchowa „Sen” to efekt ośmiomiesięcznej pracy warsztatowej uczestników Integry. Grupa w trakcie warsztatów poznawała nawzajem swoje możliwości taneczno-ruchowe. Niejednokrotnie przekraczała swoje granice ruchowe w tańcu, tworząc specyficzną i własną choreografię. „Sen” to opowieść o wewnętrznych przeżyciach, smutkach, radościach, o tym, co nosimy w sobie. Prezentacja jest dążeniem do przełamania barier i stereotypów dotyczących postrzegania osób niepełnosprawnych oraz pokazania, że taniec daje możliwość samorealizacji i ekspresji.
Bilety w cenie: 5 zł od osoby.

22.00-23.00 spektakl „democratic body”, w choreografii Anny Piotrowskiej
Najnowsza produkcja Anny Piotrowskiej to osobisty hołd złożony demokracji jako najwyższemu dobru, które człowiek otrzymuje – możliwości wyboru. Dla choreografa, tancerza, reżysera,  wybór określa horyzont twórczy. Pozwala wydobywać z ciała wszystko to, co domaga się wyrazu. Czy ciało podlega jednak zasadom wolnego wyboru? Czym jest demokracja w ciele i czy w ogóle jest możliwa? Gdy jedno demokratyczne ciało spotyka drugie, rozpoczyna się spektakl balansu, między równością i nierównością, tolerancją i wycofaniem, obcością i zaufaniem. Ujawniają się nie tylko przemyślane strategie kontaktu z drugim człowiekiem, ale również skrywane emocje, lęki, potrzeby. Demokracja staje się nie tyle celem, co narzędziem. Pozwala kochać i być kochanym, wybierać i szanować wybory, wygrywać i godzić się z przegraną… Anna Duda / obserwatorium krytyczne
Bilety w cenie 10 zł od osoby.

23.00-24.00 stand-up – Mariusz Kałamaga i goście
Bilety w cenie 10 zł od osoby.

24.00-...  gra teatralna – „Nocne podchody w Teatrze” – wstęp wolny. 
Fascynująca gra teatralna inspirowana jedną z najpopularniejszych zabaw z dzieciństwa. W najgłębszych zakamarkach teatru uczestnicy rozwiązywać będą zagadki i zadania poznając miejsce, jego historię i tajemnice. Na zwycięzców czekają teatralne nagrody. Liczba miejsc ograniczona (max. 16 osób), obowiązują zapisy:  bow@teatrrozbark.pl lub pod numerem 32 428 13 11.

Rezerwacje na wszystkie wydarzenia – Biuro Obsługi Widza | bow@teatrrozbark.pl | tel.: 32 428 13 11.