Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Mały las, krótki sen | odwołane

22 marca (niedziela), godz. 18:00 Mały las, krótki sen | dyplom studentów IV roku Akademii Sztuk Teatralnych, w reżyserii Pawła Passiniego | spektakl odwołany
Bilety w cenie: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy.


Odbiór: 13.03.2020, godz. 19.00, Centrum Kultury w Lublinie
Premiera: 14.03.2020, godz. 18.00, Centrum Kultury w Lublinie

Premiera: 21.03.2020, godz. 18.00, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Reżyseria: Paweł Passini,
Tekst: William Szekspir (tłumaczenie Stanisław Barańczak), Stanisław Wyspiański, Artur Pałyga,
Choreografia: Wojciech Kaproń we współpracy z aktorami,
Scenografia: Magdalena Mucha,
Kostiumy: Magdalena Mucha,
Muzyka: Paweł Passini, Daniel Słomiński,
Projekcje: Aleksandra Konarska,
Asystentka reżysera: Aleksandra Konarska,
Reżyseria oświetlenia: Damian Bakalarz,
Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak,
Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik,
Realizacja projekcji: Agnieszka Czichy,
Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik,
Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy, Anita Stru,
​Obsada: Monika Jarosińska, Magdalena Malik, Maria Pasek, Karolina Rentflejsz, Paulina Sajda, Kacper Szklarski, Łukasz Szleszyński, Agnieszka Tańska, Anna Turczyńska, Sebastian Wylot.

Pójdziemy na spacer? „Sen Nocy Letniej” Szekspira, „Śmierć Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego i „Senność” Artura Pałygi składają się na oniryczną podróż miłosnych rozbitków, błądzących po coraz to mniejszym lesie. Czy wystarczy w nim miejsca na miłość? Obok nas – w ogniu niespełnionych ludzkich namiętności popieleją rośliny i zwierzęta. Czy gryzący dym przebudzi nas wreszcie ze snów o potędze?
„Jakieś myśli – co nie moje. Co skądś, jakoś do mnie przyszły… Ja się własnych myśli boję! Co zostanie gdy się spali las? Ten las. Ten, którym jestem. Co ocalić? Ktoś zabity tutaj leży! To ja? Sama? Kto mnie zabił? Kto okłamał, że ja żyję? Czym się staję kiedy gniję i wysycham? Co zostaje? Sen! Widzenie! Jestem głodem i pragnieniem! Stop!!!”
Co mówi do nas las? Gdy przymierzymy maski zwierząt i roślin, gdy się zmieszają nasze myśli, kiedy im damy nasze słowa? Odpowiedź znajdą rzemieślnicy, zwykli aktorzy i tancerze, gdy ich dopadnie las i sen. Zawoła poprzez postacie duszków, elfów, stworzeń nieludzkich i przedludzkich. Czy to jest wojna? Po której stronie trzeba stanąć, jeśli to wojna? Co oznacza zwycięstwo, a co klęska? Co ocalić?

Spektakl powstał we współpracy Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filii w Bytomiu z Teatrem Miejskim w Gliwicach i Centrum Kultury w Lublinie.

Patroni medialni:
Inqubator Teatralny
bytomski.pl
TVP3 Katowice
Życie Bytomskie
Silesia Kultura
Gazeta Wyborcza
Dziennik Wschodni
Radio Centrum

Wsparcie medialne:
Taniec Polska

Partnerzy:
neTTheatre
Teatr Rozbark
Miasto Bytom

Paweł Passini (ur. w 1977 roku) reżyser teatralny, dramatopisarz, aktor, muzyk, kompozytor teatralny. Z teatrem zetknął się wcześnie - już jako dziecko śpiewał w chórze Alla Polacca w Operze Narodowej. Studiował filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Był uczestnikiem Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Debiutował Zbrodnią z premedytacją według Gombrowicza w Teatrze Miejskim w Gdyni w 2004 roku. W tym samym roku wystawił "Klątwę" Wyspiańskiego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu (nagroda główna za reżyserię na 29. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych) i "Dybbuka" według Szymona Anskiego w Teatrze Nowym w Poznaniu. W 2005 roku zrealizował przedstawienie impresaryjne "Alicja w krainie czarów" według Lewisa Carrolla; spektakl grano na podwórkach na warszawskiej Pradze, a także w nieczynnej spalarni śmieci. Również w 2005 roku Passini wystawił kolejny dramat w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu - "Ifigenię w Aulidzie" Eurypidesa oraz "Nie-boską komedię" Krasińskiego w Teatrze Starym w Krakowie (w ramach festiwalu RE_WIZJE/ROMANTYZM). W następnym roku w Teatrze Polskim w Warszawie wyreżyserował "Kordiana" Słowackiego, a w Teatrze Polskim we Wrocławiu - własny dramat (napisany razem z Tomaszem Gwincińskim): "Amszel Kafka". W roku 2007 powstały trzy nowe realizacje: "Sczeźli" według Tadeusza Kantora (Stowarzyszenie Teatralne "Chorea" Gardzienice), "Bramy raju". "Krucyata dziecięca" według tekstów Jerzego Andrzejewskiego i Marcela Schwoba w Studio Teatralnym w Warszawie oraz "Odpoczywanie", autorskie przedstawienie w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie (nagroda indywidualna w konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, 2008). W 2008 roku Paweł Passini wystawił "Nic, co ludzkie" Arura Pałygi (zespołowe wyróżnienie w konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, 2008) oraz "Hamleta 44" Artura Pałygi i Magdy Fertacz (przedstawienie impresaryjne, grane w Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów rocznicy wybuchu powstania). Passini nie tylko reżyseruje własne teksty ("Amszel Kafka", "Odpoczywanie"), ale również pisze muzykę do swoich spektakli ("Bramy raju". "Krucyata dziecięca", "Nic, co ludzkie") i występuje w nich jako muzyk - gra na klarnecie i instrumentach klawiszowych. W 2008 roku Paweł Passini był nominowany do Paszportu "Polityki". Jest też pomysłodawcą i twórcą teatru internetowego www.nettheatre.pl, w którym pokazał na żywo "Odpoczywanie".