Macht mir Spaß

Novy Ruch Teatr | 19 września 2015, godz. 19:00 | bilety: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny

Teatr Rozbark zaprasza na pierwszą prezentację w ramach programu „Młodzi na scenę”. 19 września o godzinie 19:00 program zainauguruje wrocławski Novy Ruch Teatr ze spektaklem „Macht mir Spaß”.

O spektaklu
Novy Ruch Teatr zaprasza na historię o przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego pt. „Macht mir Spaβ”, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia kończy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. Jak w bajce!
„Macht mir Spaβ” utrzymane jest w konwencji komedii absurdu. W przedstawieniu wykorzystujemy technikę pantomimy oraz elementy teatru tańca i projekcje multimedialne.

Obsada: Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa
Ruch i reżyseria: Piotr Soroka
Design: Adam Królikowski
Kostiumy: RISK made in warsaw
Projekcje: Marta Wyczółkowska
Światło: Krzysztof Szczepańczyk
Współpraca: Tomasz Pastyrczyk, Linda Parys, Agnieszka Jarosz
Czas trwania: 50 minut
Premiera: 18 stycznia 2015

Recenzje


"Cały ten niespełna godzinny pantomimiczny spektakl zrobiony jest z taką lekkością i dowcipem, a jednocześnie precyzją ruchu, że chciałoby się, aby trwał dłużej lub doczekał się kolejnej odsłony"
Magda Piekarska, "Gotowanie w stylu antyglamour. Debiut nowego teatru", Gazeta Wyborcza Wrocław

"Dramaturgia spektaklu stoi kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji, które przełamują konwencję klasycznej komedii. Znajdziemy tu elementy teatru absurdu, groteski, a także czarny humor na granicy grozy. Z pomieszania konwencji powstaje znakomite danie główne, które aż skrzy inteligentnym dowcipem z drugim dnem, szczęśliwie tak dalekim od przewidywalnej, typowej teatralnej komedii."
Karolina Obszyńska, "Upiekło im się, czyli przepis na sukces", Teatralia.com.pl


Novy Ruch Teatr powstał z potrzeby autorskiej wypowiedzi najmłodszego pokolenia twórców związanych z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, który jest gniazdem dającym im siłę do samodzielnego lotu. Novy Ruch Teatr to swojego rodzaju platforma wymiany doświadczeń i inspiracji oraz wspólnego poszukiwania własnego języka ruchu. Nasze poszukiwania krążą wokół teatru pantomimy, teatru fizycznego i teatru tańca, ale dajemy sobie swobodę w używaniu różnych środków wyrazu. Działamy od 30 listopada 2014 r. 

Więcej info: www.novyruchteatr.pl oraz www.facebook.com/NovyRuchTeatr


„Młodzi na scenę” – program przeznaczony dla młodych, niezależnych twórców, którzy nie posiadają własnej sceny. Celem programu jest wsparcie  najciekawszych artystów młodego pokolenia sztuki teatralnej w Polsce poprzez prezentację ich dorobku na profesjonalnej scenie teatralnej. Raz w miesiącu będziemy prezentować na scenie Teatru ROZBARK spektakle młodych interesujących twórców.