Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich

24 marca (niedziela), godz. 11:00 „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”, Paul Maar, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM | spektakl wystawiany w ramach obchodów 5. urodzin Teatru ROZBARK

Bilety w cenie: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy. 

Karta 3+ Liczna Rodzina uprawnia do zakupu biletów w cenie: 16 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy. Zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK, po okazaniu Karty 3+ Liczna Rodzina (godziny pracy kasy).

Tytuł oryginalny: Kikerikiste,
Tłumaczenie: Aleksander Berlin,
Tekst piosenki: Anna Borowa,
Reżyseria: Lucyna Sypniewska,
Scenografia: Ewa Pietrzyk,
Muzyka: Paweł Steczek,
Plastyka ruchu: Piotr Tomaszewski,
Premiera: 4 marca 2017,
Aktorzy: Marta Popławska, Aleksandra Zawalska, Dawid Kobiela,

Czas: 60 min (bez przerwy).

O SPEKTAKLU
Paul Maar, niemiecki dramaturg, prozaik, tłumacz i grafik, laureat wielu nagród literackich, jest w swoim kraju jednym z najważniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży. 
Jego sztuka o perypetiach dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w dzisiejszych czasach przestrogę.

Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne „skarby” i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też niejednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje mu się ich poróżnić, wykorzystać naiwność i w końcu obu „wyprowadzić w pole”.

Intrygi i manipulacje sprytnego oszusta poważnie zachwieją relacją przyjaciół i ich mikroświatem. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi jednak, że nie tylko docenią wartość przyjaźni, ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę od fałszu czy dobre intencje od złych.

Mądry i równocześnie bardzo zabawny, pełen absurdalnego humoru tekst Maara zrealizowany został przede wszystkim w planie aktorskim, choć inscenizacja wykorzystuje też elementy teatru lalek.

ŚLĄSKI TEATR LALKI I AKTORA ATENEUM
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, założony w 1945 przez Juliusza Glatty’ego, jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce. Początkowo zdominowany był przez kierujących nim kolejno plastyków – Juliusza Glatty’ego, Jerzego Zitzmana i Zygmunta Smandzika – którzy decydowali o kształcie artystycznym tej sceny.

W repertuarze, adresowanym głównie do widowni dziecięcej, jest miejsce zarówno na pozycje współczesnych autorów, jak i baśniową klasykę. Realizowany w różnych konwencjach i technikach, wykorzystuje środki teatru lalkowego oraz jego związki ze sceną żywego planu. Szczególnie dużo uwagi poświęca się kształtowaniu gustu małych widzów poprzez warstwę plastyczną oraz muzykę.

Efektem poszukiwań repertuarowych i nowym wyzwaniem artystycznym jest nurt spektakli dla młodzieży i dorosłych, który pojawił się wraz z dyrekcją Karela Brožka i premierami Jamy Franza Kafki, Ballad i romansów Adama Mickiewicza, Joanny d’Arc w adaptacji Karela Brožka, Dalekiej podróży Andersena Marcina Jarnuszkiewicza czy Serca Edmunda de Amicisa.

Od 2007 działa Galeria Ateneum, będąca drugą, kameralną sceną teatru oraz przestrzenią ekspozycyjną, w której organizowane są regularnie wystawy prac artystów, związanych przede wszystkim z katowicką Akademią Sztuk Pięknych. Od 2002 propozycje nie tylko dla najmłodszych znakomicie uzupełnia Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”.

Ze swymi przedstawieniami zespół gościł wielokrotnie za granicą, m. in. w Austrii, Czechach, Francji, Holandii, Niemczech, USA, na Słowacji, Węgrzech czy w Wielkiej Brytanii. Uczestniczył też w krajowych i międzynarodowych festiwalach, niejednokrotnie uzyskując nagrody za swe prezentacje.

W 2016 Teatr Ateneum odznaczony został Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.