KAJ DZIAS

5 grudnia | godzinie 19:00.

Living Space Theatre "Kaj dzias"
Bilety: 8 zł

Living Space Theatre zaprasza na spektakl teatru tańca inspirowany kulturą romską pt. „Kaj dzias” w reżyserii Jakuba Margosiaka.

O spektaklu:
Podobno u Romów ciągle gra muzyka - nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze.
Spektakl teatru i tańca.
Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania.
Opowieść z różnych perspektyw.
Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna.
O Cyganach? O ludziach?
Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami...
Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie - czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Cyganów...
Pierwszy pokaz spektaklu odbył się 15 października 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Kolejno prezentowany był w Kluczborku, Krakowie i Świnoujściu. W ramach otrzymanego dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Living Space Theatre prezentuje „Kaj Dzias” w Katowicach, Rudzie Śląskiej i Bytomiu.
Spektakl powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Tarnowa.
Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z publicznością.

Reżyseria: Jakub Margosiak
Choreografia: Zespół
Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak Muzyka: Izabela Płachta/Monika Stańczyk (skrzypce), Kornel Uriasz/Marcin Pajor (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)
Scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda Aranżacja muzyczna: Marcin Słonina
Pomoc techniczna: Paweł Urbanowicz
Czas trwania: 60 minut

W dniach 3 i 4 grudnia w godzinach 18:00 – 21:30 organizowane są warsztaty aktorsko – taneczne przygotowujące do udziału w części spektaklu.
Living Space Theatre zaprasza 3 i 4 grudnia od 18.00 do 21.30 na warsztaty aktorsko - taneczne zakończone udziałem w spektaklu pt. „Kaj dzias”. DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA? Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim są otwarte na nowe doświadczenia. Warsztaty są okazją do poznania i rozwinięcia swoich umiejętności aktorskich i tanecznych, jak i wystąpienia przed publicznością podczas spektaklu. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu pt. „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 5 grudnia o godzinie 19:00 w Teatrze Rozbark. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 14 do 99 roku życia! Godziny warsztatów mogą ulec lekkiej zmianie/dostosowaniu po konsultacji z osobami chętnymi na warsztaty.


PROGRAM WARSZTATÓW: • zadania aktorskie, zadania wyobrażeniowe, • warsztat emisji głosu - praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej; • warsztat tańca współczesnego - rozgrzewka, ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii; • połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu pt. „Kaj Dzias”; • próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie; • wieczorny spektakl. Koszt udziału: 40zł/osoby. Limit miejsc: 25 osób.


Rezerwacja miejsc mailowo: contact@livingspacetheatre.com lub telefonicznie: +48663216016


PROWADZĄCY:
Jakub Margosiak - założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych) oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Anna Mikuła – współzałożycielka Living Space Theatre. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych). Współpracuje z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Maciejem Kuźmińskim, Sylwią Hefczyńską – Lewandowską, Faido Dance Company. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Więcej o Living Space Theatre na stronie internetowej:www.livingspacetheatre.com