Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

KAJ DZIAS

5 października (sobota), godzina 19:00 | Living Space Theatre | spektakl wystawiany w ramach Polskiej Sieci Tańca

Bilety w cenie: 15 zł ulgowy, 25 zł normalny.

Living Space Theatre zaprasza na spektakl teatru tańca inspirowany kulturą romską pt. „Kaj dzias” w reżyserii Jakuba Margosiaka.

O spektaklu:
Podobno u Romów ciągle gra muzyka - nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze.
Spektakl teatru i tańca.
Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania.
Opowieść z różnych perspektyw.
Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna.
O Cyganach? O ludziach?
Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami...
Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie - czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Cyganów...
Pierwszy pokaz spektaklu odbył się 15 października 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Kolejno prezentowany był w Kluczborku, Krakowie i Świnoujściu. W ramach otrzymanego dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Living Space Theatre prezentuje „Kaj Dzias” w Katowicach, Rudzie Śląskiej i Bytomiu.
Spektakl powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Tarnowa.


Reżyseria: Jakub Margosiak
Choreografia: Zespół
Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak Muzyka: Izabela Płachta/Monika Stańczyk (skrzypce), Kornel Uriasz/Marcin Pajor (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)
Scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda Aranżacja muzyczna: Marcin Słonina
Pomoc techniczna: Paweł Urbanowicz
Czas trwania: 60 minut

W dniach 3 i 4 października w godzinach 17:00 – 20:00 organizowane będą warsztaty aktorsko–taneczne przygotowujące do udziału w części spektaklu pt. „Kaj dzias”.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA? Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim są otwarte na nowe doświadczenia. Warsztaty są okazją do poznania i rozwinięcia swoich umiejętności aktorskich i tanecznych, jak i wystąpienia przed publicznością podczas spektaklu. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu pt. „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 5 października o godzinie 19:00 w Teatrze Rozbark. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 12 do 99 roku życia! Godziny warsztatów mogą ulec lekkiej zmianie/dostosowaniu po konsultacji z osobami chętnymi na warsztaty.


PROGRAM WARSZTATÓW: • zadania aktorskie, zadania wyobrażeniowe, • warsztat emisji głosu - praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej; • warsztat tańca współczesnego - rozgrzewka, ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii; • połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu pt. „Kaj Dzias”; • próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie; • wieczorny spektakl. 

Rezerwacja miejsc mailowo: bow@teatrrozbark.pl lub telefonicznie 32 428 13 11. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 października, do godziny 14:00.

PROWADZĄCY:
Jakub Margosiak - założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych) oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Anna Mikuła – współzałożycielka Living Space Theatre. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych). Współpracuje z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Maciejem Kuźmińskim, Sylwią Hefczyńską – Lewandowską, Faido Dance Company. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Więcej o Living Space Theatre na stronie internetowej:www.livingspacetheatre.com