Już nie zapomnisz mnie - recital Tomasza Stockingera

25 listopada (niedziela), godz. 19:00 Już nie zapomnisz mnie - recital Tomasza Stockingera | w ramach XII Bytomskiej Jesieni Literackiej

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób (tylko w kasie Bytomskiego Centrum Kultury). Bilety do nabycia w kasie i na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w Teatrze ROZBARK.

TOMASZ STOCKINGER studiował na warszawskiej PWST, którą ukończył w 1978 roku, w tym samym roku debiutując jednocześnie w teatrze i filmie (główna rola w filmie „Sto koni do stu brzegów” Zbigniewa Kuźmińskiego, występ u Andrzeja Wajdy w „Bez znieczulenia”). W 1979 roku zagrał u Janusza Morgensterna w „Godzinie ‘W’” z Ewą Błaszczyk, a w 1981 roku wystąpił obok Darii Trafankowskiej i Wirgiliusza Grynia w wojennym filmie Ewy i Czesława Petelskich „Bołdyn”, u Sylwestra Szyszki w „Czwartkach ubogich”, zaś przede wszystkim zasłynął dzięki roli hrabiego Leszka Czyńskiego w adaptacji „Znachora” w reżyserii Jerzego Hoffmana z Anną Dymną i Jerzym Bińczyckim. Oprócz kilku ról w filmach kinowych (m.in. w polsko- estońskiej produkcji „Łza księcia ciemności” 1994, w „Pestce” 1995 Krystyny Jandy i „Szamance” 1996 Andrzeja Żuławskiego), w ostatniej dekadzie dał się poznać przede wszystkim jako odtwórca ról w serialach – jako mecenas Janicki w „Zespole adwokackim” (1993-94), Leszek Wierzbicki w „Matkach, żonach i kochankach” Juliusza Machulskiego (1995 i 1998 rok), zaś przede wszystkim jako doktor Paweł Lubicz, jeden z głównych bohaterów telenoweli „Klan” (od 1997 roku). W 2000 roku otrzymał Telekamerę – nagrodę dla Najbardziej Lubianego Aktora, przyznawaną przez widzów i czytelników czasopisma „Tele Tydzień”.

Kalendarium: