Jak to było na Śląsku reż. Danuta Szymczyk

23 listopada (piątek), godz.19:00 „Jak to było na Śląsku” reż. Danuta Szymczyk | spektakl wystawiany w ramach XII Bytomskiej Jesieni Literackiej

Bilety: 5 zł. Bilety do nabycia w kasie i na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu w Teatrze ROZBARK.

„Był taki czas na Śląsku” to prawdziwa, wzruszająca opowieść o tym, że lud śląski, lud czujący nie poddawał się i protestował przeciw planom oddania Śląska w „niemieckie ręce”. Stoczone walki dowodziły bohaterstwa i niesłabnącej wiary w odzyskanie wolności narodowej i przyłączenia do Polski. Wtedy, w tamtych czasach, zewsząd pobrzmiewały słowa piosenki nie damy ziemi skąd nasz ród...”. Wiadomym było, że Górny Śląsk musi być polski. Gdy terroryzm niemiecki i silne oddziały grenzschutzu, bojówki niemieckie  stacjonujące na całym terenie Górnego gnębiły ludność, zbrojne wystąpienia  przywracały wiarę w słuszność sprawy polskiej.

„Był taki czas na Śląsku” to wspomnienie ludzi i zdarzeń, niepodważalnej prawdy o wielkim czynie ludzi tamtych lat, o zrywach powstańczych, które przywróciły Polsce Śląsk. Spektakl przygotowały pracownie teatralne Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.Kalendarium: