Dzień Twórczości Teatru ROZBARK

25 maja, godz. 18:00 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wszystkie bilety na Dzień Twórczości zostały sprzedane. Specjalnie dla Państwa w dniu pokazu uruchomimy sprzedaż dodatkowych wejściówek w cenie 5 zł. Wejściówki będzie można kupić w kasie Teatru 25 maja od godziny 16.00. Nie ma możliwości rezerwacji wejściówek.


Dzień Twórczości Teatru ROZBARK to doroczne święto uczestników wszystkich naszych zajęć stałych. Tego dnia na naszej scenie prezentujemy rezultaty pracy naszych grup warsztatowych. Przedsięwzięcia społeczne i edukacyjne stanowią ważny obszar działalności Teatru ROZBARK. Jednym z istotnych celów Teatru jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na terapeutyczny aspekt sztuki tanecznej oraz innych form artystycznego wyrazu. Aby w pełni realizować ten cel, Teatr podejmuje współpracę z choreografiami i tancerzami, a także osobami specjalizującymi się w terapii poprzez ruch i taniec. Od początku stycznia 2014 roku Teatr ROZBARK prowadzi zajęcia (Terapię przez Ruch) w wielu ośrodkach na terenie Bytomia, Chorzowa i Zabrza. Równie ważnym aspektem działalności Teatru jest szeroko rozumiana edukacja poprzez sztukę.


Podczas Dnia Twórczości na scenie zaprezentują się uczestnicy następujących grup:
„Po prostu my” | Podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Wędrowiec” pod opieką Beaty Grzelak-Szwedy
Prezentacja taneczno-ruchowa opowiada o poszukiwaniu dobra i walce ze złem. W prezentacji pokazano, w jaki sposób uczestniczki zajęć postrzegają swoje emocje, uczucia oraz towarzyszące im częste zmiany nastroju. Jest to opowieść o nich samych i każdej z osobna.

Balet dla dzieci pod kierunkiem Anny Majer, grupa młodsza i starsza
Jazz, grupa początkująca, pod kierunkiem Darii Dąbrowicz 
Grupa podczas zajęć nauczyła się podstaw techniki tańca jazzowego, oraz elementów tańca klasycznego. Choreografia którą zaprezentują łączy w sobie te elementy, które tworzą jedną całość. Ich taniec opowiada historię wzajemnej współpracy, przyjaźni które w trakcie się narodziły oraz emocji towarzyszących przez cały proces tworzenia. Będą "upadki" jak i ogromne "wzloty".
Jazz, grupa zaawansowana, pod kierunkiem Darii Dąbrowicz 
Grupa zaprezentuje kilka choreografii połączonych w jedną całość. Tematem przewodnim ich występu jest "SEN"; marzenia senne które starają się realizować lub przed nimi uciekać. Oprócz elementów technicznych tańca jazzowego, podczas ich występu będzie można zobaczyć przede wszystkim modern jazz oraz lirycal. Dodatkowo pojawią się również elementy akrobatyczne.
Hip-hop pod kierunkiem Darii Dąbrowicz 
Grupa przedstawi najciekawsze elementy tego, czego uczyli się podczas swoich zajęć. Elementy techniczne oraz "luźne flow", a także inne pasje, każdego z uczestników złożyło się w całość, co będzie można zobaczyć w choreografii którą zaprezentują. Ich występ oprócz podstaw hip-hopu łączy w sobie również elementy New Age.
Streetdance pod kierunkiem Pawła Szlingera 
Razem z grupą pokażemy choreografię bazującą na technikach streetowych. Głównymi technikami, którymi się posłużyliśmy są hip hop i locking, jednak w choreografii znaleźć też można elementy breakedanc'u oraz dancehall'u. W tym roku stawialiśmy mocny nacisk na podstawy hip hopu, czyli groove (bounce) oraz flow.

Taniec współczesny pod kierunkiem Pawła Szlingera
Choreografia bazująca na Polskiej Technice Tańca Współczesnego. Głównym elementem jakim się posługiwaliśmy na pierwszym roku były wyciągnięcia, sięgnięcia oraz siły opozycyjne w ciele. Choreografia w dalszym ciągu może być rozwinięta, dlatego pokazujemy ją w wersji work in progres, oznacza to, że cały czas jesteśmy na etapie poszukiwań i doskonalenia tego co już zostało osiągnięte.