Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

Dzień Teatru Publicznego 2020 - bez kolejek i bez widzów, ale razem.

Dzień Teatru Publicznego 2020 - bez kolejek i bez widzów, ale razem.

Już 16 maja wraz z setką innych teatrów będziemy wspólnie świętować Dzień Teatru Publicznego. Tegoroczna akcja została przeniesiona w całości do internetu – i choć nie będzie „groszowych spektakli” na żywo, będą inne symboliczne gesty, przypominające Wam o tym święcie.

Zapraszamy w sobotę na wideo premierę spektaklu "19EC20" w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej.

Startujemy w sobotę 16 maja, o godzinie 19:00, a link będzie aktywny do północy:

https://www.youtube.com/watch?v=Sjw5E-LY_s0&feature=youtu.be

Co roku o tej porze byliśmy w ferworze przygotowań, czekając na Wasze liczne przybycie. Mimo że tegoroczną edycję świętujemy w domowym zaciszu, to chcemy się z Wami podzielić czymś wyjątkowym, by przypomnieć, że w tym dniu zawsze chodziło przede wszystkim o relacje i solidarność.

Chcemy, abyście zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na widzów i na to, że będzie lepiej.


Organizatorem Dnia Teatru Publicznego jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

19EC20
Pamięć, energia i potencjał istnieją we wrażliwościach ludzkich.
koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Agnieszka Tańska, Katarzyna Zioło, Kamil Bończyk, Łukasz Szleszyński i Alexey Torgunakov
muzyka: Dominik „Domix” Franusik
premiera: 25 października 2019, Teatr Rozbark, Bytom - w ramach projektu „Obiekt Niemożliwy” dla miesięcznika „Architektura Murator”.

Spektakl porusza przede wszystkim tematy przemijania, ulotności, pozostawiania śladów i energii, a dedykowany jest wybudowanej w 1920 roku Bytomskiej Elektrociepłowni Szombierki, która została zaprojektowana przez niemieckich architektów – braci Zillmannów. Elektrociepłownia, niegdyś produkująca dla ludzi energię i ciepło, dzisiaj zaniedbana i opustoszała sama prosi o ratunek i opiekę. Pamięć o tak magicznym i potężnym miejscu, które niszczeje na naszych oczach powoduje, że dotykamy tematów straty, utraconych możliwości, przemijania i niespełnienia. Ukryta namiętność w mechanicznym ruchu, dziedzictwo kulturowe, perła architektury, miałaby szansę być Królową Śląska...”mówili na nią słońce”.

*Premiera wideo spektaklu prezentowana jest w ramach tegorocznych obchodów Dnia Teatru Publicznego, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.