Cela S

23 października 2016 (niedziela), godz. 19.00 Cela S

Reżyseria:
Anna Raj,


Scenariusz i choreografia:
Katarzyna Kostrzewa, Anna Raj,


Kreacja sceniczna:
Katarzyna Kostrzewa,


Czas trwania:
60 minut.


Bilety w cenie: 15 zł ulgowy, 20 zł normalny.

Wszystkie miejsca nienumerowane.

Codziennie na coś czekasz.
Czekasz i nawet o tym nie wiesz.
Innym razem jedyne, co możesz zrobić to czekać.
Lubisz to?
Ile jesteś w stanie wytrzymać?
Czy potrafisz czekać bezczynnie?
Możesz sobie na to pozwolić? 

„Cela S” to spektakl, który w sposób wszechstronny łączy słowo i ruch tak, że staje się on świeży zarówno w treści jak i formie. Poruszony przez twórczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjaciół, zostaje w sposób dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbiór monologów dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu również jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposób.

Cela zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Totalne, bezkompromisowe odcięcie się od dotychczasowego życia wydaje się być jedyną możliwą opcją wyboru.


Czy jednak odjedzie?
Ta decyzja należy do każdego z nas. 

Wsiądź w pociąg,
Tramwaj,
Autobus,
Samochód
I przyjedź.

Anna Raj - aktor, tancerz, filolog i pedagog. Absolwentka aktorstwa i tańca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Media-Kultura-Translacja, Akademii Pedagogicznej w Krakowie  i  Padagogische Hochschule Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne z licznymi sukcesami. Kilkuletnie doświadczenie aktorskie- współpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i twórcami w Polsce i zagranicą. Trener ekspresji ciała, ruchu i kreatywności dla ludzi sztuki, biznesu, kultury i dzieci.
Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. „Cela S” jest jej debiutem reżyserskim.


Katarzyna Kostrzewa - absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Choreografka, aktorka i pedagog. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. „Projekt: 3 Siostry”, będący jej debiutem choreograficznym, był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakl „Piąta strona świata” w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Jako pedagog współpracuje ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim oraz Niepubliczną Szkołą Baletową Arabesque
w Katowicach.

Rezerwacja i zakup biletów: Biuro Obsługi Widza (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00), tel. 32 428 13 11,
email: bow@teatrrozbark.pl


Kasa Teatru ROZBARK jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 19.30.