Balet dla dzieci

Balet dla dzieci środy 17.00 – 18.00 (5 – 6 lat), środy 18.15 – 19.15 (7 – 12 lat)| studio A

UWAGA! 24 maja (środa), zajęcia z baletu dla dzieci (obie grupy) zostają odwołane.

Podczas zajęć baletowych dzieci poznają podstawy tańca klasycznego, a ćwiczenia z rytmiki będą się przeplatać z zabawami ruchowo – tanecznymi, dostosowanymi do wieku młodych tancerzy. Dzieci będą miały szansę uwrażliwić się na piękno tańca klasycznego, a także wzmocnić mięśnie.
Nasi mali tancerze będą mogli nabrać pewności siebie i rozwinąć kreatywność. Zajęcia są prowadzone przez wysokiej klasy dyplomowanego choreografa – Annę Majer.

Prowadzenie: Anna Majer.
Koszt: pojedyncze wejście 20 zł lub karnet 50 zł (4 wejścia na wybrane zajęcia, do wykorzystania w ciągu 30 dni od momentu zakupu karnetu).


Osoby korzystające ze zniżek wynikających z posiadania Karty 3+ Liczna Rodzina proszone są o zabranie i okazanie przed wejściem na zajęcia karty dużej rodziny.

ANNA MAJER – tancerka, pedagog i była wicedyrektorka bytomskiej „baletówki”, jako choreograf zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w 1992 roku. Jej „Bolero” do muzyki Maurice’a Ravela przyjęte zostało bardzo ciepło – zarówno przez krytyków, jak i przez melomanów odwiedzających bytomską operę. Za tę choreografię Majer odebrała swoją pierwszą Złotą Maskę. Od tamtego czasu zrealizowała ponad pół setki choreografii – m.in. w Teatrach: Śląskim w Katowicach, Nowym w Zabrzu oraz we wrocławskiej Operze Dolnośląskiej. W Operze Śląskiej przygotowała choreografię m.in. do „Poławiaczy pereł”, „Widmo”, „Quo vadis”, „Tanhaűsera” czy „Kota w butach”. Za sprawą Anny Majer po ponad 20 latach nieobecności na bytomską scenę operową powrócił „Kopciuszek” na motywach baśni Charlesa Perraulta. Nowa, opowiedziana językiem tańca historia Kopciuszka, dzieje się w czasach współczesnych. Za wyjątkowością tego przedstawienia stoi inspirująca muzyka Prokofiewa, oryginalna oprawa scenograficzna, intrygujące kostiumy i choreografia łącząca taniec klasyczny ze współczesnym, ukazująca paletę uczuć postaci scenicznych.

Szczegółowe informacje i zapisy: email: bow@teatrrozbark.pl | tel.: 32 428 13 11.