XIII Turniej imienia Leszka Błażyńskiego

6-7 października (sobota, niedziela) XIII Turniej imienia Leszka Błażyńskiego

W sobotę walki eliminacyjne rozpoczną się o godzinie 14:00. W niedzielę pojedynki finałowe zaplanowane są na godzinę 11:00.

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego! Rywalizować będą pięściarze z kilku państw, w tym obiecujący krajowi bokserzy.

Damian Durkacz w marcu zrobił furorę na turnieju imienia Feliksa Stamma. Nastolatek zajął drugie miejsce w kat. 64 kg, pokonując w półfinale brązowego medalistę mistrzostw świata Amerykanina Freudisa Rojasa 5:0. Zawodnik Spartana Knurów jest mistrzem Polski, a w poprzednim roku zdobył brązowy medal młodzieżowego czempionatu Europy.

Kibice zobaczą na Memoriale jego efektowny pojedynek – zapowiada Damian Jonak, niepokonany na zawodowym ringu bokser, który jest głównym organizatorem XIII Memoriału. W wadze superciężkiej walczyć będzie potężny bytomianin Oskar Safaryan (202 cm, 115 kg). Dla mistrza Polski kadetów i juniorów oraz zwycięzcy turniejów międzynarodowych będzie to piąty start w Memoriale Błażyńskiego. W poprzednim roku zwyciężył, pokonując w efektownym stylu Niemca Kristiana Lleshi. W turnieju startować będą kadeci, juniorzy, seniorzy z kilku państw, między innymi Anglii, Czech, Ukrainy, Rosji.

Wstęp na Memoriał jest bezpłatny.

LESZEK BŁAŻYŃSKI największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych, zdobył wtedy dwa brązowe medale olimpijskie (1972 i 1976), mistrzostwo (1977) i wicemistrzostwo Europy (1971). Dwukrotnie był najlepszym pięściarzem w Polsce (1971 i 1973). W swojej karierze reprezentował kluby: Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała oraz Szombierki Bytom.