Bytomianin Roku 2017

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dyrektor Teatru ROZBARK Adrian Lipiński został wyróżniony tytułem Bytomianina Roku 2017, przyznawanym przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Serdecznie zapraszamy na koncert galowy 6 kwietnia w Operze Śląskiej, w trakcie którego zostaną wręczone wyróżnienia Bytomianki i Bytomianina Roku 2017.

Kasia Moś, Kasia Grzesiek, Marta Król, Ewa Uryga i Mariola Konieczna to wokalistki wyróżnione w plebiscycie stowarzyszenia  Liga Kobiet Nieobojętnych. Na przestrzeni 14 lat działania najbardziej znane bytomskie stowarzyszenie zrzeszające panie  działające na rzecz miasta i mieszkańców wybrało ponad 50 kobiet do zaszczytnego tytułu „Bytomianki”. Wśród nich są artystki -  m.in. pięć wyżej wymienionych nietuzinkowych kobiet.

Koncert Bytomianek odbędzie się w Operze Śląskiej w Bytomiu 6 kwietnia br. o godz. 19.00. Rozpoczną go piękne piosenki poetyckie Marioli Koniecznej http://www.mariolakonieczna.pl/, której towarzyszyć będzie gitarzysta Jarosław Reclik. Kolejna część koncertu będzie prezentowała utwory w wykonaniu Kasi Moś http://www.kasiamos.pl/ oraz pianisty Mateusza Kołakowskiego i  skrzypka Mateusza Mosia, Kasi Grzesiek http://www.kasiagrzesiek.pl/, Marty Król http://martakrol.pl/, Ewy Urygi http://ewauryga.com/pl/start/, którym towarzyszyć będą muzycy z zespołu Pawła Tomaszewskiego. Bytomianki łączy nie tylko pasja muzyczna. Wszystkie wokalistki to uzdolnione i wyróżniające się niezwykłym, scenicznym magnetyzmem  kobiety. Każdaz nich osiągnęła sukces, ma swoją publiczność, angażuje się społecznie, kocha muzykę i śpiew. Chociaż każda z nich śpiewa inny repertuar, to wszystkim bliskie są takie style muzyczne jak gospel, hip-hop, jazz  czy pop. Na koniec publiczność czeka więc wyjątkowy utwór, bowiem bytomianki zaśpiewają wspólnie.
Na scenie pojawią się również laureaci tytułów Bytomianka i Bytomianin Roku 2017 - policjantka Anna Lenkiewicz i dyrektor Teatru ROZBARK Adrian Lipiński, którzy zostaną uhonorowani przez Prezeskę stowarzyszenia LKN  Annę Kowolik statuetkami.
Koncert  oraz galowe wydarzenie poprowadzi nie mniej znana bytomianka - dziennikarka i prezenterka  telewizyjna  - Anna Popek, której kariera w mediach rozpoczęła się od pracy w TVP Katowice. W Warszawie prowadziła i współprowadziła m.in. Panoramę, programy Kawa czy herbata?, Pytanie na śniadanie, Świat się kręci,  Po prostu zdrowie, Dzień dobry Polsko. Na początku 2017 roku zastała szefową PAP Life. Anna Popek w radiowej Jedynce realizuje cykl Smaki zdrowia, jest redaktorem i konferansjerką. Z Ligą Kobiet Nieobojętnych współpracowała przy realizacji Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej oraz koncertów i spektakli charytatywnych.