Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

9. Noc Teatrów Metropolii

29 września | Teatr ROZBARK // Black&White


Teatr ROZBARK przygotowuje na tegoroczną Noc Teatrów Metropolii szereg wydarzeń skupionych wokół pierwszej w jubileuszowym sezonie premiery: będzie nią przedstawienie Rozkosz w choreografii Jakuba Lewandowskiego.
Hasło wieczoru, Black&White, nawiązuje do estetyki fotografii Irvinga Penna (1917-2009), znanego i powszechnie cenionego fotografa amerykańskiego, którego życie i twórczość stały się inspiracją spektaklu. Irving Penn pracował przede wszystkim z czarno-białą fotografią, interesowała go moda, portrety i martwa natura.

Program w siedzibie Teatru:

17:00 – 19:00  Warsztaty fotograficzne poświęcone czarno-białej fotografii portretowej. Fotografia portretowa to najciekawsza dziedzina fotografii, bo dotyka istoty tego czym jest wizerunek. Warsztaty dla osób, które opanowały obsługę aparatu i szukają doświadczeń w pracy z wykorzystaniem różnych źródeł światła i tła. Prowadzenie: Aleksander Joachimiak, grafik i fotograf Teatru ROZBARK. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 
Koszt: 10 zł

18:00 – 19:00 Warsztaty taneczne – prowadzenie Alexey Torgunakov, tancerz Teatru ROZBARK. Przestrzeń spotkania stylu street dance z tańcem współczesnym. Lekcja w stylu urban contemporary jest bardzo fizyczna i zawiera fragmentaryczne sekwencje ruchowe charakterystyczne w swojej ekspresji dla tańca ulicznego. Wsparte i poszerzone jest to wiedzą znaną z technik tańca współczesnego. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Koszt: 10 zł

19:00 – 19:30 – Fotografowanie ciastka może być sztuką, czyli o kim mowa, gdy mowa o Irvingu Pennie. Wyraziste twarze modelek i modeli, jednolite tło, naturalne oświetlenie – to tylko kilka cech twórczości Irvinga Penna. Przed premierą opowiemy o jego wyjątkowej drodze twórczej, początkach pracy, poszukiwaniu inspiracji. Opowieść będzie wzbogacona prezentacją prac artysty.
Prowadzenie: Marta Bryś i Hubert Michalak
Czas trwania: 30 minut. Wstęp wolny.

20:00 -21:30  – „Rozkosz” – premiera spektaklu w choreografii Jakuba Lewandowskiego. Pierwsza premiera jubileuszowego sezonu Teatru ROZBARK. 
Najeść się, nażreć, "nażyć", obkupić, żeby urwać z doczesności jak najwięcej. Więcej mocy, więcej cali, więcej paneli, więcej pikseli, więcej złota, więcej żarcia, więcej, więcej, więcej… Wraz z trwaniem spektaklu bohaterowie coraz bardziej będą obnażać swoją naturę, odsłaniać wypełniającą ich od wewnątrz brzydotę. Fałsz przeczy pięknu, a jednak dajemy się na niego nabrać.

ONI – będą powoli zrzucać swe maski mówiąc – bez zrozumienia; jedząc – bez opamiętania; tańcząc – bez rytmu; myśląc – o sobie; niszcząc – innych. A jeśli na scenie w którymś momencie naprawdę pojawi się dzikie zwierzę, przyjdzie zadać pytanie: co widzimy naprawdę... ? Ile diabła w aniele, tyle zwierzęcia w człowieku.


Koszt: 10 zł bilet ulgowy, 20 zł bilet normalny

22:00 – 01:00  Black & white dance party – impreza taneczna utrzymana w kolorystyce black and white, która znajdzie swoje odzwierciedlenie zarówno w kostiumach uczestników, jak i w muzyce. Taneczna noc z Teatrem ROZBARK – z obowiązkowymi strojami utrzymanymi w czerni i bieli! Suknie ślubne, rękawiczki, czapki, woale – i co tylko wam przyjdzie do głowy, wszystko jest dozwolone byle było białe lub czarne. Imprezę poprowadzi DJ z tematyczną playlistą.
Koszt: 5 zł (przy zakupie biletu na spektakl „Rozkosz” wstęp wolny)

Poza siedzibą


17:00 – 18:30 Spacerownik teatralny (start: Bytomskie Centrum Kultury, pl. Karin Stanek 1) 
Pierwsze spacerowniki w Polsce odbyły się w 2015 roku podczas obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego; do dziś powstało ponad 30 tras w różnych miastach. Bytomski spacerownik odkryje i ożywi najciekawsze miejsca i wydarzenia związane z teatralnym obliczem miasta, przybliży dawne i współczesne miejsca teatralne. Prowadzenie: Hubert Michalak.Rezerwacje na wszystkie wydarzenia w siedzibie – Biuro Obsługi Widza; bow@teatrrozbark.pl 
tel. (32) 428 13 11.

Szczegółowy program 9. Nocy Teatrów Metropolii dostepny jest na: www.nocteatrowmetropolii.pl