„1725 m n.p.m.” | BesKitu

24 lutego (piątek), godz. 19.00 „1725 m n.p.m.” | BesKitu

Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny.


Wszystkie miejsca nienumerowane.

Co góralskie przyśpiewki i obyrtki mają wspólnego ze sztuką współczesną? Na pozór niewiele, ale zmieniło się to za sprawą grupy studentów krakowskiej PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, która przygotowała nowatorski projekt artystyczny inspirowany kulturą Beskidu Żywieckiego, zatytułowany „BesKitu”. Muzyka w spektaklu jest grana na żywo przez zespół VOŁOSI.

Rzadko zdarza się, aby na scenie tańca współczesnego do spektaklu teatru tańca muzycy akompaniowali w czasie rzeczywistym – co jest normą w góralskim folklorze. Spektakl był dużym wyzwaniem dla twórców, eksperymentem… „BesKitu” tworzą studenci renomowanej uczelni oraz szeroko znani międzynarodowej publiczności muzycy zespołu VOŁOSI. Z połączenia niskiego z wysokim, tradycyjnego z awangardowym i prostego z wyrafinowanym – stworzono zupełnie nową jakość i nową formę ekspresji.

Projekt był autorskim konceptem Joanny Chułek, pomysłodawczyni i twórczyni spektaklu. Choreografia powstała we współpracy z tancerzami. Joanna Chułek ma już na swoim koncie szereg sukcesów na scenach polskich i zagranicznych. Jest laureatką nagrody artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego „Złote Maski” za choreografię do spektaklu „Heimsuchung/Nawiedzenie” (spektakl był prezentowany kilkanaście razy w Polsce, Niemczech, Rosji, na Węgrzech). Obecnie można ją zobaczyć w spektaklach dyplomowych pt."Superbohaterów 10/9" w reż. Błażeja Peszka) oraz „Working title EGO” w choreografii i reżyserii Jensa Van Daele. Na co dzień pracuje w katowickim Teatrze Żelaznym, jest stypendystką Marszałka województwa śląskiego w dziedzinie kultury.       

Rezerwacja i zakup biletów: Biuro Obsługi Widza Teatru ROZBARK (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00), tel. 32 428 13 11, email: bow@teatrrozbark.pl