Korzystając ze strony internetowej teatrrozbark.pl są Państwo jej użytkownikami. Spełniając prawny obowiązek zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:

  • 1) Administratorem Danych Osobowych jest Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom, reprezentowany przez Adriana Lipińskiego - Dyrektora.
  • 2) Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iod@teatrrozbark.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  • 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, poprzez stronę internetową na podstawie art. 6 ust 1 pkt. a. RODO.
  • 4) Dane osobowe Pani/Pana będą przetwarzane na czas trwania działalności statutowej Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, w Bytomiu.
  • 5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do wszystkich przekazanych i przetwarzanych danych osobowych dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które wyrażono na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • 6) Przysługuje Pani/ Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, narusza przepisy Rozporządzenia.
  • 7) Korzystanie ze strony internetowej jest czynnością dobrowolną.

10. Noc Teatrów Metropolii program

10. NOC TEATRÓW METROPOLII

9 listopada (sobota), godz. 20:00 Plateau | spektakl wystawiany w ramach 10. Nocy Teatrów Metropolii

Bielty w cenie: 16 zł ulgowy, 24 zł normalny.

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, szczegółowy program Nocy dostępny jest na stronie: www.metropoliagzm.pl

Spektakl dla widzów 15+. W spektaklu pojawia się nagość.

Choreografia, dźwięk: Maciej Kuźmiński,
Reżyseria, koncepcja, dramaturgia: Maciej Kuźmiński i Paul Bargetto,
Teksty, prowadzenie aktorskie: Paul Bargetto,
Scenografia i kostiumy: Ilona Binarsch,
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik,
Asystent choreografa: Paweł Urbanowicz,
Kreacja i wykonanie: Monika Witkowska. Karolina Kardasz, Oscar Mafa, Paweł Kozłowski, Wojciech Marek Kozak, Alexey Torgunakov,
Druga obsada: Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut,
Produkcja: Teatr ROZBARK,
Współpraca: Maciej Kuźmiński Company, Teatr Trans-Atlantyk.

Inspiracją twórców jest profetyczny esej filozofa Gillesa Deleuze’a i psychoanalityka Félixa Guattariego „Tysiąc plateau – drugi tom Kapitalizmu i schizofrenii” z 1980 roku. Dzieło to na wiele sposobów przepowiedziało niestabilną i chaotyczną erę cyfrową, tę, w której żyjemy. Jako ludzkość przechodzimy dziś głęboki kryzys identyfikacji. Swą trwałość utraciły tradycyjne przekonania, narracje historyczne, tożsamości narodowe, natura pracy, religia, prawda, a nawet zdrowy rozsądek, utraciły swą trwałość. Pojęcia „tożsamości” i „rzeczywistości” wydają się całkowicie arbitralne i niepoznawalne, gdy napędza je globalizacja, turbokapitalizm i niezbadana moc internetu. Absurd, jeszcze niedawno nie do pomyślenia, stał się powszechny. Zwolennicy teorii spiskowych, populiści, szaleńcy i nacjonaliści, jeszcze do niedawna stanowiący margines społeczeństwa, urośli w siłę przejmując stery rządów i włączając się do głównego nurtu życia społecznego. W parze z nimi idzie wszechwładny etos wolnego rynku, fetysz sprzedawania, zwyciężania za wszelką cenę, kapitalistyczna wolna amerykanka. Młody zespół taneczny na scenie staje się ikoną współczesności, z cyrkową zręcznością przyjmuje kolejne role i tożsamości, z których każda jest błyskotliwa, oszałamiająca, markowa. To bigos i Monty Python, Techno Viking i Czarna Madonna.

WARSZTATY
godz. 15:00 – 18:00 Taniec Fizyczny, prowadzenie Piotr Wach / studio A.
Koszt: 25 zł / osoba.
Przestrzeń spotkania stylu street dance z tańcem współczesnym. Lekcja w stylu urban contemporary jest bardzo fizyczna i zawiera fragmentaryczne sekwencje ruchowe charakterystyczne w swojej ekspresji dla tańca ulicznego. Wsparte i poszerzone jest to wiedzą znaną z technik tańca współczesnego. Liczba miejsc ograniczona. 
Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. 

godz. 16:00 – 17:30 Joga, prowadzenie Bożena Miksa / studio D.
Koszt: 15 zł / osoba.

SLOW FLOW YOGA
Spokojna i płynna podróż przez asany, której celem jest praca z umyłem i ciałem. Praktyka jogi będzie inspirowana Vinyasą – będziemy przechodzić z
pozycji do pozycji w sposób płynny, aby otworzyć i wzmocnić ciało. Ruch będziemy harmonizować z oddechem. Za pomocą oddechu będziemy
chcieli zmiękczyć to, co usztywnione,wprowadzić spokój i skupienie, gdzie jest napięcie i stres. Praktykę zakończymy prowadzoną głęboką relaksacją, która wprowadzi wewnętrzną równowagę i lekkość. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich. Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

godz. 18:00 – 19:30 Warsztaty z beatboxu, prowadzenie beatboxer Dominik Franusik / studio D.
Koszt: 15 zł / osoba.
Nieodłączną częścią każdego wystawianego w Teatrze spektaklu jest muzyka. Bardzo często są to utwory grane na żywo. Prowadzący warsztaty beatboxer Dominik Franusik jest autorem ścieżki dźwiękowej do spektaklu "OR ID", w choreografii Anny Piotrowskiej. Podczas swoich warsztatów zaprezentuje swoje umiejętności tworzenia muzyki na potrzeby danego wydarzenia. 
Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Domix, a właściwie Dominik Franusik to beatboxer z niezliczonym pokładem energii oraz pomysłów, występował z takimi artystami jak Kaliber 44, Mietek Szcześniak, Bartas Szymoniak, Opał, Floral Bugs i wielu innych. Na warsztatach zajmiemy się poznaniem historii beatboxu, dowiecie się jak trzymać mikrofon, żeby dźwięki wybrzmiewały, opanujemy podstawy, zrobimy pierwsze sekwencje beatboxowe oraz stworzymy wasz pierwszy utwór beatboxowy z wykorzystaniem loopstacji Boss RC-505! Nie może was tam zabraknąć!

Szczegółowy program dostępny na stronie: www.nocteatrowmetropolii.pl